Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Koronawirus - ważne informacje

Na mocy Zarządzenia nr 25/2020 Rektora Politechniki Śląskiej z dnia 4 marca 2020 r. wstrzymuje się do odwołania międzynarodowe służbowe wyjazdy studentów, doktorantów i pracowników Politechniki Śląskiej oraz przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników z zagranicy.

UWAGA! Wstrzymanie wyjazdów i przyjazdów dotyczy krajów objętych zagrożeniem epidemiologicznym.

W przypadku wyjazdów na staże powyżej jednego miesiąca sprawy będą rozpatrywane indywidualnie, na wniosek zainteresowanego, w zależności od planowanego miejsca pobytu.

Pracownicy, studenci i doktoranci Politechniki Śląskiej powracający z wyjazdów zagranicznych z krajów objętych zagrożeniem epidemiologicznym (aktualne informacje są dostępne na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego), powinni przez dwa kolejne tygodnie kontrolować swój stan zdrowia oraz wykonywać pracę lub naukę w domu.

Nieobecności na zajęciach lub w pracy wynikające z powyższego zostaną usprawiedliwione.

Bardzo prosimy o uważne śledzenie komunikatów na stronie internetowej Politechniki Śląskiej, gdzie będą publikowane wszelkie nowe, ważne informacje organizacyjne.

PEŁNA TREŚĆ ZARZĄDZENIA REKTORA ZNAJDUJE SIĘ W ZAKŁADCE PRAWO (dostępnej po zalogowaniu).

KONTAKTY – w jakiej sprawie?

  • W sprawach związanych z przyjazdami i wyjazdami w ramach programu Erasmus+
    Sekcja Wymiany Międzynarodowej, e-mail mobility@polsl.pl, tel. 32 237 13 29.
  • W sprawie zgłoszenia nieobecności:
    studenci i doktoranci powinni przesłać wiadomość o nieobecności do Centrum Obsługi Studiów na adres e-mail: RD1@polsl.pl (tel. 32 237 17 58, 32 237 19 87, 32 237 11 90)
    pracownicy powinni zgłosić nieobecność kierownikowi jednostki/komórki organizacyjnej, który jest zobowiązany każdorazowo przesłać wiadomość e-mail do Działu Zasobów Osobowych.
  • W innych sprawach prosimy kierować zapytania na adres Biura Rzecznika Prasowego, e-mail: rr8-brpr@polsl.pl, rzecznik.prasowy@polsl.pl lub telefonicznie 32 237 11 80, 32 237 11 81

Wskazówki dotyczące postępowania w przypadku stwierdzenia niepokojących objawów zawiera informacja zamieszczona na stronie:
Profilaktyka zarażenia koronawirusem

W pilnych przypadkach studenci i pracownicy pytania związane ze swoim zdrowiem mogą kierować do Przychodni Akademickiej lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gliwicach, tel. 32 338 05 00, bądź zgłosić się bezpośrednio do najbliższego oddziału CHORÓB ZAKAŹNYCH.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia www.gov.pl/zdrowie i Głównego Inspektoratu Sanitarnego www.gis.gov.pl

Na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ukazała się specjalna rekomendacja w związku z postępowaniem na uczelniach w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Uruchomiona została całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia (800 190 590), gdzie można uzyskać szczegółowe informacje dot. właściwego postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Deklaracja dostępności serwisu