Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Witamy na stronie przeznaczonej dla studentów Politechniki Śląskiej. Gratulujemy Wam wyboru studiów na renomowanej uczelni technicznej – najstarszej w regionie i jednocześnie jednej z dziesięciu uczelni badawczych w Polsce. Wierzymy, że studia na Politechnice Śląskiej to doskonała inwestycja w przyszłość, a także wspaniała szansa rozwoju każdej i każdego z Was, należących do grupy ponad 18 tys. studentów Politechniki Śląskiej.

Politechnika Śląska wypromowała do tej pory ponad 205 000 absolwentów. Zarówno wysoka jakość kształcenia, jak i bogata oferta dydaktyczna sprawiają, że nasza uczelnia od lat należy do ścisłej czołówki wyższych szkół technicznych w Polsce, o czym świadczą wysokie miejsca zajmowane w uczelnianych rankingach. Swoją silną pozycję Politechnika Śląska potwierdza dorobkiem naukowym i dydaktycznym wybitnych specjalistów oraz licznymi sukcesami odnoszonymi na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Studia na Politechnice Śląskiej to doskonała szansa pracy w wielu znanych i cenionych firmach, które chętnie zatrudniają zarówno studentów – na zasadzie staży bądź praktyk – jak i absolwentów naszej uczelni. Według tygodnika „Wprost” znajdujemy się na czwartym miejscu wśród uczelni w Polsce, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców. Według firmy Sedlak & Sedlak natomiast Politechnika Śląska to alma mater najlepiej zarabiających – w niespełna rok po ukończeniu studiów – spośród absolwentów wszystkich szkół wyższych na Górnym Śląsku.

Oprócz wysokiej jakości kształcenia i możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego oferujemy naszym studentom możliwość zagranicznego wyjazdu stypendialnego do jednej z ponad dwustu szcześćdziesięciu uczelni na całym świecie, gdzie mogą oni kontynuować naukę na tym samym bądź pokrewnym kierunku studiów i szlifować znajomość języków obcych. Zaawansowaną znajomość angielskiego można wykorzystywać – i pogłębiać – wybierając studia prowadzone w tym języku na jednym z sześciu wydziałów Politechniki Śląskiej.

Dzięki studiom na Politechnice Śląskiej studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Na uczelni działa ponad 180 kół naukowych, w ramach których studenci rozwijają swoje zdolności naukowe, realizując nierzadko ambitne, często interdyscyplinarne, międzywydziałowe projekty. O pozanaukowy rozwój studentów dba natomiast sprawnie działający samorząd studencki oraz liczne organizacje i agendy studenckie, które przygotowują w trakcie roku akademickiego szereg ciekawych spotkań, festiwali, imprez, konkursów i warsztatów, odbywających się najczęściej w nowoczesnym Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”. W „Mrowisku” znajduje się także największy na Śląsku klub studencki „Spirala”.

Studenci spragnieni rozwoju artystycznego mogą z kolei zasilić szeregi działających na Politechnice Śląskiej zespołów muzycznych, grup tanecznych, chórów czy amatorskiego teatru. Dzięki wykwalifikowanej i wciąż doskonalącej się kadrze, a także dzięki różnorodnym obiektom sportowym, nasi studenci mają idealne warunki do uprawiania wielu dyscyplin sportowych. Bogata infrastruktura oraz 28 sekcji sportowych powoduje, że Politechnika Śląska jest jedną z najbardziej usportowionych uczelni w Polsce, co potwierdziło m.in. zdobycie tytułu Mistrza Polski Szkół Wyższych. Wśród studentów naszej uczelni jest wielu utalentowanych judoków, piłkarzy, kolarzy górskich, snowboardzistów i narciarzy, a także siatkarek, sprinterek, szachistów i tenisistów stołowych.

Uczelnia gwarantuje Wam dostęp do wiedzy, nowocześnie wyposażonych laboratoriów i sal wykładowych. Dzięki stworzeniu studentom znakomitych warunków Politechnika Śląska otrzymała tytuł „Uczelni Przyjaznej Studentom” przyznawany przez Parlament Studentów RP. Doceniając wybór, jakiego dokonaliście decydując się na naukę na Politechnice Śląskiej, zachęcamy Was do korzystania z czasu studiów na wszelkie dostępne sposoby.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Deklaracja dostępności serwisu
Witamy