Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Osiedle studenckie

Miasteczko akademickie Politechniki Śląskiej jest jednym z większych w Polsce. Od lat dokładamy wszelkich starań, aby ulepszyć jego infrastrukturę. Uczelnia dysponuje atrakcyjną bazą mieszkaniową na terenie wszystkich swoich kampusów. W Gliwicach znajduje się 11 domów studenckich. Po jednym akademiku mają katowicki i zabrzański kampus. W sumie domów studenta posiada blisko 3 tys. miejsc noclegowych w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych, o zróżnicowanym standardzie.

W Gliwicach wszystkie budynki, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne, akademiki, siedziby organizacji studenckich, kluby studenckie oraz bogato wyposażona baza sportowa, położone są w dzielnicy akademickiej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się przychodnia oraz duża stołówka. W każdym z akademików jest m.in. sala TV, siłownia i sala do tenisa stołowego, pralnice. Do każdego z budynków jest doprowadzone łącze światłowodowe. W każdym z nich istnieje lokalna sieć komputerowa z dostępem do Internetu, dostępna dla wszystkich mieszkańców. Na osiedlu studenckim znajdują się boiska sportowe, parkingi, miejsca do rekreacji, rozrywki i wypoczynku a do terenów miasteczka przylegają obiekty Ośrodka Sportu: dwie hale sportowe, korty tenisowe, lodowisko.

Akademiki:

Teren Osiedla Studenckiego Politechniki Śląskiej łącznie z akademikami w Zabrzu i w Katowicach z dniem 10.07.2020 został objęty monitoringiem zewnętrznym.

  Informacje dla studentów I roku (październik) i II stopnia (marzec) 

Regulamin Mieszkańca Domu Studenckiego Politechniki Śląskiej

Regulations for Residents of Student Dormitory of the Silesian University of Technology

Karty obiegowe można załatwić online, adres: marta.olejnik@polsl.pl

Informacje o wysokości opłat za miejsce w domu studenckim: W akademikach swoje siedziby mają: Stołówki
  • Stołówka Studencka, ul. Łużycka 24, tel. 32 237-23-47
    - serwuje śniadania, obiady, kolacje i jest czynna od poniedziałku do piątku
    w godz. 8.00 - 21.00
    a w soboty i w niedziele w godz. 11.00 - 18.00
Dom Asystenta
Młodzi pracownicy naukowi oraz doktoranci mogą skorzystać z zakwaterowania w Domu Asystenta zlokalizowanym przy ul. Kochanowskiego 35, tel. 32 237-24-68

Administracja Osiedla Studenckiego mieści się w Domu Studenckim „Karlik” cz. A przy ul. Kujawskiej 10, 44-100 Gliwice
tel. +4832 237-26-97; +4832 237-15- 85.

Informacji o wolnych miejscach w akademikach dla rezerwacji doraźnych jak i dotyczących zakwaterowania studentów udzielają kierowniczki w poszczególnych akademikach w godz. 7-15.
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Deklaracja dostępności serwisu
Osiedle studenckie