Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

 

Archiwum wiadomości

 

Prosimy o zapoznanie się z pełną treścią Zarządzenia nr 102/2020 Rektora Politechniki Śląskiej z dnia 21 maja 2020 roku. Tekst ujednolicony na dzień 5 czerwca 2020 roku w sprawie zasad funkcjonowania Uczelni od dnia 25 maja 2020 roku.

 

Podziękowania dla wspólnoty akademickiej Politechniki Śląskiej za pomoc w walce z koronawirusem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podziękowała za pomoc w działaniach na rzecz walki z koronawirusem. W ostatnich tygodniach naukowcy Uczelni aktywnie włączali się w działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. W ramach akcji koordynowanych przez pracowników Politechniki Śląskiej zostały przygotowane m.in. przyłbice i maski ochronne, komora do sterylizacji filtrów HEPA, sprzęt do testowania maseczek ochronnych, brama odkażająca, kamery termowizyjne.

 

 "Biuletyn Politechniki Śląskiej. Wydanie specjalne: koronawirus. Ważne informacje"

 

Wystąpienie JM Rektora Politechniki Śląskiej z 7 kwietnia 2020 r.

Komunikat JM Rektora Politechniki Śląskiej z dnia 25 marca 2020 r.

Na mocy Zarządzenia nr 65/2020 Rektora Politechniki Śląskiej z dnia 25 marca 2020 r. zostają wprowadzone szczególne środki zapobiegawcze w związku z rosnącym zagrożeniem epidemią koronawirusa COVID-19.

Do 30 kwietnia z możliwością przedłużenia na czas epidemii zastępuje się tradycyjne kształcenie na Politechnice Śląskiej (studia I i II stopnia, doktoranckie, podyplomowe oraz inne formy kształcenia) prowadzeniem zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, niezależnie od tego, czy zostało to przewidziane w programie danego kształcenia.

Uwaga! Od dnia 26 marca do 30 kwietnia ogranicza się obowiązek świadczenia pracy na terenie Uczelni przez pracowników Politechniki Śląskiej.

Do 30 kwietnia 2020 r. z możliwością przedłużenia obowiązuje:
- zakaz organizowania wydarzeń o charakterze otwartym (konferencje, sympozja, wykłady, w tym zajęcia Politechniki Juniora i Seniora, występy artystyczne i inne spotkania tego typu organizowane przez Politechnikę Śląską, a także przez podmioty zewnętrzne), 

- zakaz służbowych wyjazdów zagranicznych oraz krajowych pracowników, doktorantów, studentów i słuchaczy studiów podyplomowych Politechniki,

- zakaz przyjmowania gości zagranicznych na Politechnice Śląskiej  w ramach wymiany służbowej,

- zawieszenie działalności lodowiska „TAFLA” oraz Hali Tenisowej oraz Klubu Malucha Kropka.

Bardzo prosimy o zapoznanie się z pełną treścią
ZARZĄDZENIA NR 65/2020 REKTORA POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ Z DNIA 25 MARCA 2020 R. W SPRAWIE ZAPOBIEGANIA ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ WIRUSA COVID-19 WŚRÓD SPOŁECZNOŚCI AKADEMICKIEJ POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ.


Znajdą tam Państwo informacje o zaleceniach i obowiązkach formalno-organizacyjnych spoczywających na wszystkich członkach naszej społeczności akademickiej.


Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania publikujemy w zakładce PYTANIA / ODPOWIEDZI.

Zachęcamy również do stałego monitorowania strony internetowej Uczelni, gdzie zamieszczamy wszystkie komunikaty.

Apel MNISW — Działajmy razem przeciwko koronawirusowi!

Wiadomość utworzona: 2020-03-24 21:43, autor Aleksandra Weber. Ostatnia modyfikacja: 2020-06-16 09:34

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Deklaracja dostępności serwisu