TEMATYKA WARSZTATÓW   

1. Marta Bujakowska, MA
Absolwentka School for International Training, Brattleboro, Vermont, USA. Studiowała anglistykę na Uniwersytecie Śląskim i odbyła wiele kursów doskonalących w Wielkiej Brytanii i USA.
Trener z pasją w zakresie szeroko pojętej innowacyjnej edukacji. Interesuje ją nowoczesna metodyka nauczania języków. W pracy wykorzystuje różne metody wspomagające edukację, szczególnie kreatywność, autonomię ucznia, refleksję, gimnastykę mózgu, mindfulness, CLIL i wiele innych.

Opis warsztatu
Warsztaty ‘Aerobik dla mózgu’ będą interaktywne i choć nie będę Państwa widzieć, będziemy wspólnie wykonywać ćwiczenia. Skoncentrujemy się na działaniach, które pomogą naszemu mózgowi nie rozleniwiać się, a tym samym zwiększą nieco jego elastyczność i możliwości koncentracji i zapamiętywania. Poważną neurolingwistykę zostawimy specjalistom, a sami zajmiemy się przyjemnymi ćwiczeniami. Proszę o przygotowanie anegdotek na temat tego, jakie nasz mózg robi nam czasem psikusy.

2. Medical Service jest firmą posiadającą wieloletnie doświadczenie w dziedzinie ratownictwa medycznego. Firma specjalizujemy się nie tylko w ratownictwie medycznym, ale także w górskim i wodnym. Nie jest jej obce ratowanie na ulicy, w skalistych górach, czeluściach głębiny jak i podczas klęsk żywiołowych i katastrof. Te wszystkie doświadczenia posiadają ludzie, którzy tworzą serce firmy. Warsztaty poprowadzą instruktorzy pierwszej pomocy i ratownicy medyczni.

Opis warsztatu
W naszym pokazie chcielibyśmy pokazać uczestnikom, jak udzielać skutecznie pierwszej pomocy do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Pokaz ma na celu zobrazowanie i omówienie: bezpieczeństwa własnego i miejsca zdarzenia, rozpoznania czynności życiowych, skutecznego wezwania pomocy, działań ratunkowych (reanimacja), oraz technik transportowych. Zwrócimy szczególną uwagę na udzielanie pierwszej pomocy podczas pandemii: jak zapewnić bezpieczeństwo sobie i osobie potrzebującej pomocy. Powiemy również o najczęstszych problemach dotyczących udzielania pomocy osobom chorym na inne choroby ze szczególnym uwzględnieniem zdarzeń, z którymi możemy spotkać się podczas prowadzenia zajęć. Chętnie udzielimy odpowiedzi na pytania od uczestników szkolenia.

3. Firma Kre-Active zajmuje się organizacją zajęć gimnastyki korekcyjnej, gimnastyki ogólnorozwojowej oraz akrobatyki w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie Gliwic i okolic. W ofercie firmy znajdują się również zajęcia sportowe dla seniorów oraz treningi personalne.
Joanna Garus jest absolwentką  Akademii Wychowania Fizycznego ze specjalizacją z gimnastyki korekcyjnej.
Posiada certyfikaty Trenera 2 klasy z gimnastyki sportowej, Instruktora Fitness -nowoczesne formy gimnastyki, Trenera Personalnego, Instruktora Pływania, Medical Personal Trainer i  Instruktora Stretchingu. Brała udział w szkoleniach dotyczących treningu kobiet w ciąży i po ciąży, Kettlebells a także szkoleniach sprzętowych (taśmy gumowe, niestabilne podłoże, systemy podwieszeń (TRX), worek bułgarski).

Opis  warsztatu
a) Część pierwsza: omówienie najczęstszych dolegliwości związanych z pracą przy biurku i siedzącym trybem życia.
b) Część druga: prawidłową postawa ciała na krześle przy biurku.
c) Część trzecia: - trening:
    • rozgrzewka
    • część główna: wzmacnianie mięśni osłabionych, rozciąganie mięśni przykurczonych, stabilizacja
    • zakończenie: ćwiczenia oddechowe
d) Ćwiczenia poprawiające wzrok  w czasie pracy przy komputerze.
e) Trening na krześle: ćwiczenia, które można wykonywać w przerwie w pracy.

 

 

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Tematyka Warsztaty 2018