JĘZYK ANGIELSKI

 

Oferta obejmuje kursy umożliwiające naukę języka na określonym poziomie lub przygotowujące do egzaminów językowych, a także krótkie kursy specjalistyczne pozwalające na opanowanie wybranej funkcji lub umiejętności językowej, kursy odświeżające i ugruntowujące znajomość języka. Kursy mogą być indywidualnie dostosowane do potrzeb i zainteresowań.

1. Kursy języka ogólnego

 • General English - język angielski ogólny na poziomach od podstawowego do zaawansowanego (A1 - C1, patrz: Zakładka - Poziomy biegłości językowej). Prowadzony w wymiarze 30, 45 lub 60 godzin dydaktycznych na semestr - 2, 3 lub 4 godziny tygodniowo.
 • Kursy przygotowujące do egzaminów językowych: TELC (The European Language Certificates Comuniaction &Competence), FCE (First Certificate in English), CAE (Certificate in Advanced English).

2. Kursy specjalistyczne

 • Kurs EAP (English for Academic Purposes) jest skierowany do środowiska akademickiego, a w szczególności do osób, które zajmują się pisaniem
  i publikowaniem prac naukowych, przeprowadzaniem prezentacji oraz prowadzeniem zajęć w języku angielskim. W kursie mogą uczestniczyć zarówno studenci, doktoranci, jak i kadra akademicka. Kurs jest realizowany na poziomach B1, B2, C1 i obejmuje następujące dziedziny:

  -
  czytanie tekstów naukowych,
  -
  słuchanie ze zrozumieniem wykładów, prezentacji i wywiadów,
  -
  pisanie esejów,
  -
  uczestnictwo w seminariach, konsultacjach oraz dyskusjach grupowych,
  -
  przygotowanie i wygłaszanie prezentacji,
  -
  robienie notatek i przenoszenie umiejętności nabytych na kursie do swojej własnej dziedziny naukowej,
  -
  myślenie krytyczne,
  -
  gramatyka i słownictwo naukowe.

Kurs jest prowadzony w wymiarze 30, 45 lub 60 godzin dydaktycznych na semester.

 • Kurs dla pracowników dziekanatu - oparty o potrzeby codziennej komunikacji z obcokrajowcami w dziekanacie-zajęcia w czwartki w godz. 14.00-15.30, sala 699, SJO
 • Business English – język angielski w biznesie na poziomach od podstawowego do zaawansowanego (A1 do C1). Kurs wprowadza słownictwo związane z najważniejszymi obszarami biznesu, ćwiczy umiejętności potrzebne w pracy, np. negocjacji i zapewnia postęp w nauce języka. Prowadzony w wymiarze 30, 45 lub 60 godzin dydaktycznych na semester.
 • Technical English  –  język angielski w technice, kształci umiejętności językowe potrzebne inżynierom w pracy zawodowej. Kurs jest prowadzony w wymiarze 30 godzin na poziomach A2, B1 i B2,C1.

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Język angielski