JĘZYK NIEMIECKI 

Oferta obejmuje krótsze i dłuższe kursy umożliwiające naukę języka na określonym poziomie lub przygotowujące do egzaminów językowych oraz krótkie kursy specjalistyczne pozwalające na opanowanie wybranej funkcji lub umiejętności językowej, kursy odświeżające i ugruntowujące znajomość języka, a także warsztaty. Kursy mogą być indywidualnie dostosowane do potrzeb i zainteresowań. 

1. Kursy języka ogólnego

  • Język niemiecki ogólny na poziomach od podstawowego do zaawansowanego, czyli: A1. A2, B1, B2, C1. (patrz: Zakładka- Poziomy biegłości językowej).
  • Kursy językowe przygotowujące do Egzaminów językowych TELC - The European Language Certificates Communication & Competence na poziomach A2, B1, B2.
  • odświeżające i/lub ugruntowujące znajomość języka, dostosowane do potrzeb grupy, skoncentrowane na doskonaleniu wybranej umiejętności językowej: mówieniu, słuchaniu, czytaniu lub pisaniu,

2. Kursy specjalistyczne 

  • Język niemiecki w zawodzie - profil budowlany, elektryczno-elektroniczny, mechaniczny, administracyjno-usługowy, turystyczno-gastronomiczny, górniczo-hutniczy, rolniczo-leśny z ochroną środowiska, ekonomiczny). Kurs jest prowadzony w wymiarze 30, 45 lub 60 godzin dydaktycznych na poziomach A2, B1.
  • Business Deutsch – język niemiecki w biznesie na poziomach od podstawowego do zaawansowanego (A1 do C1). Kurs wprowadza słownictwo związane z najważniejszymi obszarami biznesu, ćwiczy umiejętności potrzebne w pracy np. negocjacji i zapewnia postęp w nauce języka. Proponowany jest w wymiarze 30 lub 45 godzin dydaktycznych na semestr.
  • Język niemiecki dla wyjeżdżających do krajów niemieckojęzycznych - na wakacje, na pobyt okolicznościowy, na weekend. Kurs koncentruje się na znajomości języka niemieckiego niezbędnej do komunikowania się w określonych sytuacjach związanych z pobytem w kraju niemieckojęzycznym - poziom A2.  

Kursy są prowadzone w wymiarze 30, 45 lub 60 godzin dydaktycznych na semestr (2, 3 lub 4 godziny tygodniowo).

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Język niemiecki