CURLING NA W-Fie. 

Ośrodek Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach, jako jedyny w Polsce prowadzi dla studentów objętych obowiązkowym zaliczeniem zajęć z wychowania fizycznego „CURLING”.

Dyscyplina ta wśród braci studenckiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem . Jednak ograniczone liczebności grup ćwiczebnych nie pozwalają na zapisanie się wszystkich chętnych chcących zapoznać się z podstawami curlingu

Ale jaka była historia pomysłu na CRLING na w-fie. Otóż wszystko zaczęło się w 2005 roku podczas otwarcia LODOWISKA krytego TAFLA. Na inaugurację otwarcia lodowiska odbyły się II Mistrzostwa Polski w Curlingu. Do udziału w zawodach została zgłoszona drużyna złożona z nauczycieli wychowania fizycznego Ośrodka Sportu pod nazwą „BELFRY”. Członkowie jej nie mając zielonego a nawet szarego pojęcia o Curlingu, zanim zagrała w zawodach odbyła (słownie) jeden trening. Kapitanem drużyny został wyznaczony mgr Arkadiusz Sypień. Drużyna po jednorazowym treningu wystąpiła w Mistrzostwach Polski odnosząc sromotne porażki. I właśnie wtedy się zaczęło.

Zacząłem zgłębiać tajniki tej dyscypliny i w wolnej chwili spędzać czas na lodzie, doskonaląc umiejętności techniczne. Niestety po krótkim czasie z BELFRÓW zostałem tylko ja i mgr Piotr Wysocki. Taktykę gry odczytywałem z relacji na antenie Eurosportu podczas rozgrywanych Mistrzostw Świata, Europy oraz Igrzysk Olimpijskich.

Po nabyciu w miarę zadawalających umiejętności stwierdziłem, że może by wprowadzić curling na w-fie. Dyrektor Ośrodka Sportu bardzo przychylny tej dyscyplinie nie miał większych zastrzeżeń. I w 2007 roku po raz pierwszy w historii nie tylko Politechniki Śląskiej ale również Polski zaistniał CURLING na zajęciach z wychowania fizycznego. Dogłębna chęć poznania tego Sportu doprowadziła mnie do uzyskania stopnia instruktora z dyscypliny sportowej „CURLING”.

 


        Zajęcia prowadzi mgr Arkadiusz Sypień.

 

 

Wychowanie fizyczne 2012/13 semestr zimowy.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z ZAJĆ SPORTOWO - REKREACYJNYCH Z CURLINGU I SEKCJI SPORTOWEJ. 

 

 

ELEMENTARNE WIADOMOŚCI O KULTURZE FIZYCZNEJ:

 

- POWODY DLA KTÓRYCH WARTO ĆWICZYĆ 

 

- CURLING

 

- SIATKÓWKA

 

- ŁYŻWIARSTWO

 

- SIŁOWNIA 

 

- DISC GOLF

 

PODSTAWOWE POJĘCIA DLA GRUP WYCHOWANIA FIZYCZNEGO:

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
CURLING na wf-ie