Magdalena Giec z wydziału ImiM (druga od prawej) brązowa medalistka AMP 2014 do 52 kg w Bytomiu

Artur Tyc z wydziału MT (pierwszy od prawej) brązowy medalista AMP 2014 do     100 kg w Bytomiu

Reprezentacja Politechniki Śląskiej wywalczyła w Białymstoku                                      (na podium trener Bronisław Wołkowicz)

Marcin Morys (wydz, MT) kat.-100kg

Reprezentacja judo Politechniki Śląskiej wzieła udział w eliminacjach strefy Zachodniej do AMP, które odbyły się w Opolu, do finału zakwalifikowali się:

• Ariel Kuśka wydz. OiZ  w kat. wag. 60 kg.
  • Roman Bober wydz. IŚiE kat. wag. 60 kg
  • Tomasz Chajduga wydz. AR  kat. wag. 66 kg.
  • Dariusz Kurzyk wydz MF  kat.wag.66 kg.
  • Wojciech Pozowski wydz. AEiI  kat. wag. 66 kg.
  • Marcin Partyka wydz EL  kat. wag. 81 kg.
  • Jakub Kubieniec wydz. T  kat. wag. 81 kg.
  • Tomasz Kempka wydz. B  kat. wag. 73 kg.
  • Marcin Morys wydz. MT  kat. wag. 90 kg.
  • Michał Bill wydz.OiZ,  kat. wag. 100 kg.
  • Artur Tyc wydz. MT,  kat. wag. +100 kg.

W finale studenci Politechniki Śląskiej zdobyli na Akademickich Mistrzostwach Polski w Warszawie dn. 23.05.2010r. mistrzostwo Polski Politechnik i Vicemistrzostwo Polski wśród wszystkich uczelni w Polsce w klasyfikacji drużynowej mężczyznach, to od kilku lat najwiękrzy sukces judoków naszej uczelni.

Punktowane miejsca indywidualnie wywalczyli:

• Ariel Kuśka złoty medal
  • Marcin Partyka złoty medal
  • Jakub Kubieniec srebrny medal
  • Artur Tyc brązowy medal
  • Wojciech Pozowski,Dariusz Kurzyk i Tomasz Kempka zajeli dziewiate pozycje.

Reprezentacja judoczek startowała w Akademickich Mistrzostwach Polski (bez eliminacji strefowych) w skladzie:

• Magdalena Podstawska wydz.CH kat. wag. 57 kg.
  • Małgorzata Gurst wydz.GiG kat.wag.57 kg.
  • Paulina Dawczak wydz. IŚiE kat.wag. 57 kg.
  • Kinga Michałek wydz.B kat. wag.63 kg.
  • Hanna Smołka wydz IŚiE kat. wag. 63 kg.
  • Agata Karankowska wydz B kat. wag. 63 kg.
  • Adrianna Twardzik wydz. B kat.wag. 70 kg.
  • Karolina Dzionek wydz. B kat.wag. 70 kg.
  • Natalia Piszczek wydz. OiZ kat. wag. 78 kg

W finale studentki Politechniki Śląskiej zdobyły na Akademickich Mistrzostwach Polski w Warszawie dn. 23.05.2010r. W punktacji drużynowej Politechnik kobiety zajeły 3 miejsce, natomiast w punktacji generalnej AMP ....lokate drużynowo.

Punktowane miejsca indywidualnie wywalczyły;  Paulina Dawczak V miejsce generalnie, w klasyfikacji Politechnik I miejsce w kat.wag. 57kg.