Pierwszymi sukcesami pod kierunkiem Jerzego Szymońskiego było wygranie w 1946 roku turnieju z udziałem najlepszych drużyn Śląska a w 1947 roku zdobycie tytułu Mistrza Śląska.

W 1948 r. na Akademicnich Mistrzostwach Polski w Gliwicach, siatkarze gliwickiego AZS-u zdobyliponownie brązowy medal. W następnych latach siatkarze zdobyli drukrotnie Misrzostwo Śląska i czterokrotnie byli w półfinale Mistrzostwa Polski zajmując trzecie miejsce.

W 1954 r. na Akademickich Mistrzostwach Polski siatkarze w finale pokonują AWF Warszawa i AZS Wrocław zdobywając złoty medal.

W 1954 roku siatkarze zdobyli mistrzostwo Śląska i wygrali mecze eliminacyjne do I Ligi.

W 1945 r. drużyna ta zajęła ósme miejsce w I Lidze a w 1955 roku jedenaste miejsce co niestety nie wystarczyło do utrzymania się w I Lidze.

W 1959 r. znowu sukces w Akademickich Mistrzostwach Polski, zespół zdobywa srebrny medal.

W 1960 roku siatkarze zdobywają awans do II Ligi.

W 1965 r. akademicy są o krok do wejścia do I Ligi, ale niestety nie udało się i nastąpił nowy kryzys i spadek z II Ligi.

W 1971/72 roku. został odmłodzony zespół i pod kierunkiem mgr Władysława Mydły (Malczewskiego) grał w Lidze Okręgowej zajmując III miejsce.

W 1977 r. drużyna siatkówki walczy o wejście do II Ligi w Turnieju w Pionkach k/Radomia. Niestety, zajmuje trzecie miejsce i odpada z dalszych rozgrywek.

W 1996 osiąga wielki sukces zdobywając I miejsce w Mistrzostwach Polski Politechniki w Krakowie.

W sezonie 1998/9 zespół po 33 latach uzyskuje awans do II Ligi.

Do awansu przyczynili się następujący zawodnicy:
Wojciech Czapla, Norbet Krawczyk, Sebastian Żarłok, Dariusz Lepich, Michał Brzoza, Michał Tokarski, Dawid Janc, Mariusz Wąs, Łukasz Lip, Marek Pyzik i Aureliusz Sarga. Był to niewątpliwy sukces trenera dr Krzysztofa Czapli. Właściwie, od tego czasu sekcja osiąga niespotykane dotychczas wyniki w rozgrywkach akademickich.

W Akademickich Mistrzostwa Polski, gdzie startują wszystkie AZS'y nasi zawodnicy zdobywają w 2000 roku V miejsce (Szczecin), w 2001 roku I miejsce (Gliwice), w 2002 III miejsce (Gorzów), 2003 III miejsce (Olsztyn).

W Mistrzstwach Polski Politechniki w 1998 r. zdobyli brązowy medal, w 2000 r. V miejsce, w 2002 III miejsce.

W rozgrywkach siatkówki plażowej wielki sukces osiągnął zespół w składzie: R. Krawczyk i M. Pyzik, którzy zdobyli I miejsce i złoty medal w 1999 roku w Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych. Następnie w 2000 roku II miejsce wśród Politechniki a III miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych.

W 2002 roku w Mistrzoswach Polski Politechniki we Wrocławiu pary: Ł. Burzyński, A. Leś (rez. W. Kazek) oraz D. Wilk i M. Kozioł (rez. A. Mutryn) zajęli drużynowo drugie miejsce.

W sezonie 2001/2002 i 2002/2003 zespół piłki siatkowej mężczyzn zajął IVV miejsce w rozgrywkac II-go ligowych.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Sukcesy