doc. dr Krzysztof Czapla.

Dyrektor Ośrodka Sportu Pol. Śl. Ukonczył w 1975 roku WSWF w Katowicach, a doktorat obronił w 1987 r. Jest Trenerem I klasy w piłce siatkowej. Jako zawodnik grał w AZS Gliwice i AZS Katowice. Pracę dydaktyczną rozpoczął jako asystent w Zakładzie Zespołowych Gier Sportowycg WSWF Katowice w 1975 r.

Również w tym roku został trenerem AZS Gliwice. Od 1976 r. pracuje w Politechnice Śląskiej, najpierw w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, a następnie Ośrodka Sportu.
W 1998 r. uzyskał awans z zespołem AZS Gliwice do II Ligi a w 2004 awans do I Ligi "B". Z pracą w AZS-ie był związany jeszcze jako student. Był Prezesem K U AZS AWF i jest jednym z założycieli tego Klubu.
Był również jednym z organizatorów Akademickich Mistrzostw Śląska o Paterę Trybyny Robotniczej i V-ce Prezesem KŚ AZS Katowice. Dzisiaj jest V-ce Prezesem KŚ AZS Politechnice Śląskiej ds. sportu wyczynowego.
W latach 1992/93 będąc członkiem Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach, podjął się roli organizatora Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej. Przychylność Władz Miejskich i Uczelnianych doprowadziła do przejęcia przez Politechnikę Śląską obiektów sportowych miasta. (hala "OSiR", stadion XX-lecia, lodowisko "Tafla"). Najpierw został Z-cą Dyrektora Ośrodka Sportu Pol. Śl., a później jego Dyrektorem i pełni te funkcję do dziś.
W tym czasie Uczelnia wybudowała halę sportową i 8 kortów tenisowych. Natomiast w porozumieniu z Miastem wybudowane zostało nowe kryte lodowisko "TAFLA", które wzbogaciło naszą ofertę wychowania fizycznego dla studentów.
Jest również pracownikiem (1/2 etatu) Zakładu Siatkówki Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie pracuje również jego syn Wojtek, który jest rozgrywającym w pierwszoligowym zespole AZS Pol. Śl.
Zwycięstwo w XXII edycji Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w kategorii Politechniki jest konsekwencja systematycznej pracy trenerskiej pracowników Ośrodka Sprtu Pol. Śl. i AZS, dla których stworzyliśmy bardzo dobre warunki treningowe.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Trenerzy