mgr Piotr Zemła

 Urodził się 18.11.1969 w Gliwicach. Treningi w sekcji wyczynowej tenisa stołowego w klubie AZS Gliwice rozpoczął w 1981 roku. Występował w ligowych rozgrywkach drużynowych różnego szczebla – od ligi terenowej do ekstraklasy. Miał okazję stoczyć wiele pojedynków z czołowymi zawodnikami reprezentacji kraju.

Startował w wielu turniejach w Polsce i za granicą (Dania, Niemcy, Czechosłowacja). Zdobył 2 medale podczas Spartakiady Młodzieży w Poznaniu (1984 - 1m. debel, 3m. drużyna) oraz dwa medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Elblągu (1987 - 1m. drużyna, 3m. debel). Wywalczył wiele czołowych lokat w zawodach rangi Mistrzostw Śląska, Mistrzostw Polski AZS w juniorach młodszych, juniorach, młodzieżowcach i seniorach.

Ukończył AWF Katowice w 1993 roku (kierunek wychowanie fizyczne, specjalność turystyka i rekreacja) i w tym samym roku rozpoczął pracę w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej przejmując jednocześnie opiekę nad studencką sekcją tenisa stołowego.

W 1995 roku ukończył Podyplomowe Studia Trenerskie (AWF Wrocław) uzyskując tytuł trenera II klasy tenisa stołowego.

Współpracował w roli trenera z kadrą Polski AZS juniorów młodszych i juniorów. Prowadził zajęcia w sekcji wyczynowej AZS Gliwice z grupami początkującymi i zaawansowanymi. W roku 1999 / 2000 podjął dodatkową pracę w AWF Katowice (zajęcia ze studentami III i IV roku z tenisa stołowego, organizacja kursów instruktorskich, stworzenie reprezentacji AWF Katowice w tenisie stołowym).

W 2003 roku ukończył kurs trenerski organizowany przez Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie i uzyskał tytuł trenera I klasy w tenisie stołowym.

W sezonie 2003/2004 występował w trzecioligowym Kolejarzu Gliwice, potem bronił barw drugoligowego Tajfunu Ligota Łabędzka, następnie występował w drużynach Akademii Tenisa Stołowego, przemianowanej od sezonu 2018/19 na Klub Tenisa Stołowego Gliwice.

Nadal startuje i zajmuje czołowe lokaty w wielu turniejach krajowych i międzynarodowych, zdobywał medale podczas Mistrzostw Polski Nauczycieli,  Mistrzostw Polski Weteranów, brał udział w Mistrzostwach Europy Weteranów (Chorwacja 2009, Czechy 2011, Niemcy 2013) i w Mistrzostwach Świata Weteranów (Chiny 2010, Szwecja 2012, USA 2018), dwukrotnie zwyciężył w Międzynarodowej Spartakiadzie Nauczycieli (Bułgaria 2011, 2012).

Posiada uprawnienia sędziego tenisa stołowego.

Ponadto startował w zawodach futsalowych, curlingowych, racketlonowych (tenis stołowy, badminton, squash, tenis ziemny), bierze udział w biegach ulicznych (10 km, półmaraton), terenowych i górskich.

Odznaczony Brązową Odznaką  „Za zasługi dla Śląskiego Związku Tenisa Stołowego”  (Katowice, 2010 r.).

Zwyciężył w plebiscycie Dziennika Zachodniego na Najpopularniejszego Sportowca Gliwic i Powiatu Gliwickiego 2011 r.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Trenerzy