Opiekunem sekcji DARTA jest mgr Arkadiusz Sypień

  W 1989 roku ukończył AWF Katowice. W latach 1989 - 1993 pracował w Zakładzie Biomechaniki AWF Katowice a od 1994 r. w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej. Od 1 grudnia 2003 r. pełni stanowisko Zastępcy Dyrektora Ośrodka Sportu d/s Dydaktyki. Opiekunem sekcji DARTA jest od momentu jej powstania. Sekcja zainaugurowała swą działalność w roku akademickim 2013/2014.

 

23.01.2014 nastąpiła inauguracja działalności sekcji DARTA na Politechnice Śląskiej. Członkowie sekcji darta wzięli udział w pierwszym oficjalnym treningu.

            Stanowiska do ćwiczeń umiejętności darterskich znajdują się w siłowni w Nowej Hali Ośrodka Sportu w Gliwicach. Na dzień dzisiejszy zawodnicy sekcji mają do dyspozycji cztery stanowiska z tablicami sizalowymi ( do ostrych lotek ).

            Zadaniem sekcji jest przygotowanie reprezentacji Politechniki Śląskiej do Akademickich Mistrzostw Śląska oraz organizacja i przeprowadzanie otwartych turniejów darta dla społeczności akademickiej.

             Zapraszamy do sekcji. Kto może zapisać się do sekcji? Każdy, kto gra, grał lub chciałby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Podczas treningów będzie prowadzona nauka dla początkujących oraz doskonalenie umiejętności dla zaawansowanych. 

              Zaletą tej dyscypliny są niskie koszty związane z jej uprawianiem oraz możliwość rozwijania umiejętności darterskich przez całe życie. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj

Sekcja posiada swoją grupę na facebooku, do której zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
o sekcji