Galeria Sztuki Zakamarek mieści się w budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej przy ulicy Kaszubskiej 23.

 

Czynna jest w godzinach pracy
Biblioteki Politechniki Śląskiej

galeriazakamarek@gmail.com
boguslawa.lisiecka@polsl.pl

   

 

BIEŻĄCA WYSTAWA
26.02.2021 r. – 26.04.2021 r.
malarstwo i rysunek
słuchaczy studiów podyplomowych
"Dyscypliny plastyczne w architekturze"

„Dyscypliny plastyczne w architekturze” to studia podyplomowe usytuowane przy Wydziale Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Studium realizuje swój program we współpracy z wszystkimi wydziałami uczelni. Twórcą Studium oraz opiekunem merytorycznym jest prof. Michał Jędrzejewski, Kierownikiem prof. Urszula Smaza-Gralak. Do Studium przyjmowani są absolwenci wyższych uczelni wszelkiego typu: lekarze, inżynierowie, humaniści, przedstawiciele nauk ścisłych, ekonomiści, absolwenci AWF, jak i absolwenci uczelni artystycznych, którzy pragną poszerzyć swoje umiejętności o inną dyscyplinę twórczą. W trakcie studiów słuchacze poznają tajniki malarstwa, rysunku, historii sztuki i kultury oraz tworzą dzieła artystyczne w wybranej pracowni kierunkowej.

Prezentowane prace powstały w pracowni malarskiej profesora Normana Smużniaka. Wystawa jest podzielona na dwie części. Część pierwszą można obejrzeć w Galerii Sztuki Zakamarek w budynku Biblioteki Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Kaszubskiej 23, a część drugą – w Galerii Perkozy, mieszczącą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach przy ul. Perkoza 12.

Kuratorami wystawy są: dr hab. Norman Smużniak, prof. ASP
oraz Bogusława Lisiecka

Wystawa działa w oparciu o obowiązujące w kraju wskazania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ograniczeń w stanie epidemii COVID-19 oraz wewnętrzne zasady funkcjonowania uczelni (w zależności od obowiązującego poziomu zagrożenia COVID-19). Zapraszamy również do oglądania jej on-line.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Galeria Zakamarek