Biblioteka Cyfrowa Politechniki Śląskiej (BCPŚ) zawiera elektroniczne wersje książek i czasopism gromadzonych w zbiorach Biblioteki Politechniki Śląskiej. Celem BCPŚ jest umożliwienie dostępu do zasobów dydaktycznych i naukowych, rozpowszechnienie materiałów związanych z Politechniką Śląską oraz archiwizacja historycznych zbiorów bibliofilskich – głównie z dziedziny nauki i techniki.

Przeszukiwanie zasobów BCPŚ jest możliwe dla wszystkich bez ograniczeń, jednak część zbiorów podlega ochronie prawno-autorskiej. Wówczas dostęp do treści publikacji ograniczony jest do komputerów znajdujących się w sieci bibliotecznej lub sieci akademickiej. Informacje o poziomie dostępu do publikacji zawarte są w jej opisie (w miejscu: dostęp).

 

UWAGA DLA PRACOWNIKÓW I STUDENTÓW POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ

W związku z wdrożeniem systemu HAN pracownicy i studenci Politechniki Śląskiej mają możliwość nieograniczonego dostępu do wszystkich publikacji widocznych w BCPŚ – nawet tych dostępnych wyłącznie z sieci bibliotecznej i akademickiej. Wystarczy z wykazu elektronicznych źródeł bibliotecznych wybrać Bibliotekę Cyfrową Politechniki Śląskiej, a w oknie logowania do serwera HAN wpisać własne dane z poczty politechnicznej (pracownicy - @polsl.pl / studenci - @student.polsl.pl). Po poprawnym wprowadzeniu poświadczeń nastąpi przekierowanie na stronę BCPŚ via HAN.

 

Zbiory BCPŚ prezentowane są w strukturze kolekcji cyfrowych, które można przeglądać wg typu, tematu i pochodzenia publikacji oraz przeznaczenia czytelniczego. Dzięki rozbudowanym opisom publikacji i zastosowaniu w plikach PDF funkcji rozpoznawania tekstu, wszystkie zasoby BCPŚ można wyszukiwać zarówno poprzez wartości atrybutów jak i treść publikacji.

Szczegółowe informacje o BCPŚ znajdują się w prezentacji.

W celu udostępnienia zbiorów w ramach kolekcji BCPŚ zapraszamy do kontaktu:

                      Pracownia Digitalizacji – Biblioteka Politechniki Śląskiej

                                  ul. Kaszubska 23 // III piętro – pokój nr 317

                            tel. +48 32 237-14-34 // e-mail: bg.bcpsl@polsl.pl

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Biblioteka Cyfrowa