Dydaktyczna Biblioteka Cyfrowa Politechniki Śląskiej ma na celu udostępnianie materiałów dydaktycznych (książek, artykułów i rozdziałów) niezbędnych do prowadzenia zajęć w trybie zdalnym. Wszystkie publikacje pochodzą wyłącznie ze zbiorów Biblioteki Politechniki Śląskiej. W ramach kolekcji udostępniane są pełne teksty publikacji prezentowane w formacie PDF, ale bez możliwości pobierania plików.

Z materiałów dydaktycznych mogą korzystać wszyscy pracownicy i studenci Politechniki Śląskiej. Dostęp do Dydaktycznej Biblioteki Cyfrowej PŚ możliwy jest wyłącznie poprzez system HAN – autoryzacja odbywa się na podstawie wprowadzenia poświadczeń z domeny POLSL, np. jan.kowalski@polsl.pl lub anna.nowak@student.polsl.pl

W celu udostępnienia materiałów dydaktycznych pracownicy uczelni mogą składać zamówienia na digitalizację zbiorów bibliotecznych poprzez aplikację, zawierającą formularze dedykowane dla poszczególnych typów publikacji: książek, artykułów z czasopism i rozdziałów z książek. Formularze są dostępne po zalogowaniu na podstawie poświadczeń stosowanych w poczcie w domenie POLSL (login i hasło). Zamówienia należy składać osobno dla każdej publikacji.

Szczegółowe informacje o Dydaktycznej Bibliotece Cyfrowej PŚ znajdują się w prezentacji.

W celu zgłaszania uwag dotyczących funkcjonowania kolekcji dydaktycznej zapraszamy do kontaktu: 

                   Pracownia Digitalizacji – Biblioteka Politechniki Śląskiej

                                   ul. Kaszubska 23 // III piętro – pokój nr 317

                             tel. +48 32 237-14-34 // e-mail: bg.bcpsl@polsl.pl

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Dydaktyka