Serwis IBUK LIBRA zawiera polskie książki elektroniczne publikowane przez wydawnictwa naukowe m.in. PWN, WNT, WKŁ, PZWL.

Subskrypcja bazy umożliwia dostęp do pełnych tekstów ponad 2.611 książek z różnych dziedzin. Dostęp do danej publikacji możliwy jest dla 5 równoczesnych użytkowników. Co miesiąc na stronie IBUK LIBRA zamieszczana jest także jedna z nowości książkowych PWN, z „książką miesiąca” można zapoznać się przez 30 dni.

Dostęp do bazy możliwy jest z komputerów sieci Politechniki Śląskiej, a spoza sieci uczelnianej poprzez serwer HAN.

IBUK LIBRA umożliwia korzystanie z takich funkcjonalności jak: tworzenie indywidualnej wirtualnej półki z książkami, zaawansowaną pracę z tekstem (wyszukiwanie wewnątrztekstowe, zaznaczanie tekstu, generowanie bibliografii, wprowadzanie własnych notatek, korzystanie z encyklopedii).

Przy wyszukiwaniu w IBUK Libra użytkownik korzysta z wyszukiwarki wewnątrztekstowej, która przegląda nie tylko metadane: opisu książki, tytułu, słów kluczowych, ale przeszukuje całe treści publikacji (wnętrza książek). Jest ona bardzo przydatna dla czytelników, którzy szukają materiałów do pracy dyplomowej – szczególnie, gdy temat jest nietypowy i trudno znaleźć publikacje poświęcone danej tematyce. W połączeniu z filtrami fasetowymi (możliwością zawężania wyników wyszukiwania do kategorii, roku, wydawnictwa itp.), daje to duże możliwości.

Aby skorzystać z zaawansowanych funkcjonalności należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk, korzystając z adresu mailowego w domenie polsl.pl lub student.polsl.pl.

Pomoc – jak poruszać się po platformie IBUK LIBRA i korzystać z dostępnych narzędzi

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Ibuk Libra