NASBI – biblioteka internetowa polskich e-booków zawiera książki elektroniczne publikowane przez polskie wydawnictwa naukowe, takie jak Helion, WNT, WKŁ i in.

Umożliwia dostęp do pełnych tekstów 122 książek z różnych dziedzin nauk technicznych.

Z każdego tytułu może korzystać jednocześnie 5 użytkowników. Dostęp do bazy możliwy jest z komputerów sieci Politechniki Śląskiej lub spoza sieci uczelnianej po otrzymaniu unikalnego kodu PIN do zdalnego logowania, który można otrzymać w Bibliotece Głównej w Oddziale Informacji Naukowej lub drogą mail-ową. W tym celu należy przysłać swoje dane (imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej) na adres bg.info@polsl.pl.

Aby skorzystać z bazy należy założyć indywidualne konto i zalogować się do serwisu:

- wejść na stronę: nasbi.pl i założyć indywidualne konto

 - potwierdzić założenie konta klikając na link aktywacyjny przesłany na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail,

- zalogować się do bazy,

- wyszukać publikację do wypożyczenia według następujących kryteriów: tytułu, autora, numeru ISBN lub wydawcy. Publikacje można również wyszukiwać poprzez Kategorie (menu z lewej strony).

- po wyszukaniu właściwej publikacji należy wybrać opcję Pożycz widniejącą obok tytułu (przed wypożyczeniem można zapoznać się z częścią tekstu publikacji wybierając opcję Czytaj fragment). Po kliknięciu opcji Pożycz książka przechodzi na półkę użytkownika (górne menu). Pozostanie tam przez 14 dni (użytkownik może ją wcześniej "zwrócić" używając opcji Oddaj).

Prezentacja NASBI

W NASBI istnieje możliwość pobrania darmowego e-booka w prezencie.

:Aby pobrać darmowego ebooka należy:

- pobrać kod promocyjny w Bibliotece Głównej w Oddziale Informacji Naukowej lub drogą mail-ową. Aby otrzymać kod promocyjny drogą mail-ową należy przysłać swoje dane (imię nazwisko oraz numer karty bibliotecznej) na adres: bg.info@polsl.plm z zaznaczeniem kod promocyjny,

- wejść na stronę  https://ebookpoint.pl/kod

- aktywować kod – zostanie utworzone konto na stronie ebookpoint.pl, na którym znajduje się ebook.

-pobrać ebook-a  na dowolne urządzenie.

 

 

 

 

 

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
NASBI