Galeria ZAKAMAREK Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej w Gliwicach zaprasza na wystawę: USA w Twoim Obiektywie 

Otwarcie wystawy z udziałem konsula ds. Prasy i Kultury, Pana Benjamina Ousley'a Nasemana będzie miało miejsce 7 listopada br. o godz. 17.00 w galerii ZAKAMAREK

Termin prezentacji wystawy: 07.11 - 03.12.2011r. w godzinach otwarcia biblioteki

Wystawa "USA w Twoim Obiektywie" prezentuje zdjęcia wybrane spośród prac nadesłanych na konkurs pod tym samym tytułem, zorganizowany w 2010 roku przez Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Ambasadę Amerykańską w Warszawie oraz "American Corners" w Polsce.

Słowo wstępne do wystawy konsula ds. Prasy i Kultury Benjamina Ousley'a Nasemana:
Ameryka zawsze zajmowała ważne miejsce w wyobraźni Polaków. Pokazywali ją fotografowie i filmowcy na wiele sposobów. Teraz, kiedy coraz więcej Polaków podróżuje do Stanów Zjednoczonych i zdobywa doświadczenie z pierwszej ręki, zastanawialiśmy się, jak wygląda Ameryka w ich obiektywie. Otrzymaliśmy wspaniałe zdjęcia z różnych zakątków Stanów Zjednoczonych. Zdjęcia ukazują codzienne życie, pomniki, ruchliwe miasta i wspaniałe krajobrazy. Mamy nadzieję, że zdjęcia, które wybraliśmy pokazują prawdziwe oblicze Ameryki widzianej oczami Polaków i mówią same za siebie. Mamy tez nadzieję, że te zdjęcia zainspirują wiele osób do podróży i zastanowienia się nad swoją własną wizją Ameryki.
 
Wystawa "USA w Twoim Obiektywie"
 
"USA w Twoim obiektywie" - plakat
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa "USA w Twoim obiektywie"