GALERIA ZAKAMAREK

w Bibliotece Głównej


zaprasza

w dniach 9.4-9.5.2016 r

na wystawę fotografii Tomasza Kiełkowskiego

"Katowice Zawsze Nowe"
Kolorowe, wielkoformatowe zdjęcia przedstawiające nowe architektoniczne ikony miasta takie jak NOSPR, MCK, Muzeum Śląskie, CINiBA, tworzą obraz tego, co zostało wybudowane w ciągu ostatniej dekady w Katowicach. Wybór obiektów został przeprowadzony w sposób, aby efekt finalny pokazywał zmiany, jakie zaszły w tkance urbanistycznej i architektonicznej miasta.

Tomasz Kiełkowski - śląski fotografik, miłośnik regionu, architektury i modernizmu. Jest autorem wystaw fotograficznych: Symetrie Modernizmu, Przestrzenie Art Deco, Projekt PKP. Ponadto jest twórcą projektu linieczasu.pl, prezentującego zmiany w przestrzeniach miast śląskich, które zaszły na przestrzeni XX wieku. Prowadzi także warsztaty z zakresu edukacji audiowizualnej. Jest współautorem przewodnika po międzywojennej architekturze znajdującej się na terenie obecnego województwa śląskiego pt. "Styl gotycki wyklucza się". Jego prace były prezentowane w czasopismach "Herito", "Autoportret", "Teksty z Szewskiej", "Green2", a także w wielu książkach poświęconych architekturze regionu. Członek fundacji Napraw Sobie Miasto.

Wystawa będzie czynna w godzinach pracy Biblioteki Głównej przy ul. Kaszubskiej 23, w Gliwicach.
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa fotografii Tomasza Kiełkowskiego "Katowice Zawsze Nowe"