Wystawa "LITERATURA Z DRESZCZYKIEM"   
GALERIA ZAKAMAREK
BIBLIOTEKA GŁÓWNA
POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ
W GLIWICACH

WYSTAWA
"LITERATURA Z DRESZCZYKIEM",

Termin: 15.03 - 15.04.2013r.

w godzinach otwarcia biblioteki


Galeria ZAKAMAREK zaprasza na wystawę "LITERATURA Z DRESZCZYKIEM", która przedstawia książki i portrety szesnastu najlepszych i najbardziej oryginalnych współczesnych autorów powieści kryminalnych z Niemiec i Austrii.

Wystawa prezentuje autorów takich jak Jan Costin Wagner, Jan Seghers, Friedrich Ani, Oliver Bottini oraz Wolf Haas. Zgromadzone książki prezentują najróżniejszą tematykę, można obejrzeć zarówno kryminały o tematyce społecznej lub historycznej, jak i thrillery polityczne czy powieści psychologiczne. Plansze zostały przygotowane w języku polskim, natomiast książki są w języku niemieckim, a niektóre z nich także w polskim przekładzie.

Wyboru pisarzy dokonał Tobias Gohlis, krytyk literacki i ekspert w dziedzinie literatury kryminalnej z Hamburga. On też jest autorem tekstów do wystawy.

http://www.goethe.de/ins/pl/war/ver/pl8238376v.htm

http://www.goethe.de/ins/pl/lp/kul/dup/lit/kri/plindex.htm?wt_sc=polska_krimi

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa "LITERATURA Z DRESZCZYKIEM