Wystawa fotografii "Mężczyźni z węgla"   

Galeria ZAKAMAREKzaprasza w dniach 28.3-23.4.2015 r.

na wystawę fotografii

Anny Kowalczyk Kovaloovej

„Mężczyźni z węgla”
Celem projektu jest podjęcie walki ze stereotypem Ślązaków – wciąż jeszcze widzianych (w innych regionach, ale i na samym Śląsku) wyłącznie przez pryzmat kopalń, hut i ciężkiego przemysłu. Inicjatywa ma pokazać, że Śląsk stoi ludźmi sukcesu, a sukces ma niejedno imię i niejedną twarz. Śląsk budują Mężczyźni z Węgla – budują gestem, obrazem, dźwiękiem, słowem i sercem.

Anna Kowalczyk Kowaloova - do południa inżynier. Do rana żona, matka, pasjonatka. Bieganie, malowanie, czytanie i fotografia... wszystkim tym pasjom oddaje się bez reszty. Absolwentka bytomskiego ZSEE, Politechniki Śląskiej oraz FotoEdukacji. Felietonistka z pasji, pisała dla BezWyjątku.pl oraz kilku innych portali internetowych. Fotografią zajęła się kilka lat temu, kiedy zachwyciła się zdjęciami Bressona i Hoopsa. Wtedy postanowiła, że sama spróbuje. A chcieć znaczy móc. I tak zrodził się pomysł Projektu. Późnym wieczorem, przy dźwiękach Śląskiej Grupy Bluesowej. A reszta... resztą są powstałe jak do tej pory reportaże i portrety Mężczyzn z węgla.

Miejsce: Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej, ul. Kaszubska 23, Gliwice

Zapraszamy w godzinach otwarcia Biblioteki.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa "Mężczyźni z węgla"