Galeria ZAKAMAREK

zaprasza na wystawę
fotograficzną

"Dla ludzi, dla przyrody"
Wystawa prezentuje efekty projektów na rzecz ochrony przyrody, finansowanych ze środków Unii Europejskiej i wdrażanych przez Centrum Koordynacji Projektów środowiskowych.

Dzięki dofinansowaniu o łącznej wartości 365 mln zł prowadzone są działania na rzecz ochrony ponad 390 zagrożonych wyginięciem gatunków flory i fauny. W ramach projektów udało się wprowadzić do środowiska 3,4 mln rzadkich gatunków ryb, 93 żubry, 6 rysi, 73,5 tys. motyli niepylaków Apollo, 150 popielic i 390 susłów moręgowanych. Ochroną objęto obszary cenne przyrodniczo o łącznej powierzchni odpowiadającej terenom wielkości Warszawy i Trójmiasta. Zmodernizowano blisko 900 km ścieżek dydaktycznych i turystycznych, a także przeprowadzono 5 kampanii medialnych.

Wystawa jest czynna do 30.10.2015 r. w Bibliotece Głównej Politechniki Śląskiej, ul. Kaszubska 23, Gliwice, w godzinach pracy Biblioteki.
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa "Dla ludzi, dla przyrody"