Wystawa solarigrafii   
GALERIA ZAKAMAREK
Biblioteki Głównej
Politechniki Śląskiej w Gliwicach

oraz

Nieformalne Towarzystwo Twórców Niezależnych "ANCLA"

zapraszają na wystawę

SOLARIGRAFII

Termin: 10.06 -10.07.2013r.
w godzinach otwarcia biblioteki


Krystian Duc

Poeta, scenarzysta, VJ, a przede wszystkim fotograf i gumista.
Uczeń wrocławskiego fotografa i gumisty Cezarego Chrzanowskiego z którym tworzy grupę The Moon Man.
Urodzony 23-01-1971 w Pszczynie. Pomysłodawca Nieformalnego Towarzystwa Twórców Niezależnych ANCLA. Wieloletni członek Zespołu Regionalnego Pszczyna, zajmuje się pisaniem scenariuszy - między innymi autor adaptacji "Małej Syrenki" (premiera 16.11.2011 reż. Ilona Zgiet, Teatr H.CH.Andersena Lublin), współtwórca scenariusza do spektaklu Cybulski Show (premiera 29-06-2013 w ramach Teatralnej Maszyny Pszczyna, reż. Bartosz Gajda), autor bloga na portalu Tezeusz.pl, autor wierszy których wybór ukazał się w tomiku "Świat Jest Falą" (2009). Jako VJ występował z takimi zespołami jak: Locomotive sun (między innymi na Heineken Open'er Festival 2006) , Kombinezon na Dźwięki, Cybulski Show, oraz w wielu innych wydarzeniach artystycznych.

Parę słów od autora:

Chciałbym podzielić się z Państwem zdjęciami wykonanymi w technice solarigrafii. Solarigrafia jest techniką która wymaga wielotygodniowego naświetlania materiału światłoczułego (zazwyczaj papier fotograficzny). Camera obscura w której zainstalowany jest papierek, zawieszona przez budowniczego "pułapka na światło", narażona jest na wiele zmiennych w trakcie trwania naświetlania. Warunki atmosferyczne, zwierzęta, przechodnie, w równym stopniu wpływają na zdjęcie co autor. Dlatego czasami lubię myśleć, że nie jestem jedynym autorem tych zdjęć, że przede wszystkim jestem budowniczym pułapek na światło, a co się w nie złapie...
Dlatego czuję się wyróżniony mogąc zaprosić Państwo do obejrzenia solarigrafii i zatrzymania się na chwilę przy obrazach które niewiele wspólnego mają z cyfrową doskonałością i znajdują się poza postrzeganą przez nas na co dzień, coraz dokładniej określoną czaso-przestrzenią.
Krystian Duc
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa solarigrafii