Wystawa w Galerii Zakamarek

Galeria Zakamarek, mieszcząca się w Bibliotece Głównej Politechniki Śląskiej, zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Grupy Ukrytej "Wyjście"Wernisaż odbędzie się w siedzibie Galerii Zakamarek przy ul. Kaszubskiej 23 w Gliwicach w piątek, 19 maja, o godz. 19:00. Wystawa będzie czynna od 19 do 30 maja 2017r. Autorami prezentowanych prac są artyści, absolwenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych z Katedry Malarstwa, Rysunku.

Grupa...

Grupa Ukryta, to artyści, którzy przypadkowe spotkanie uczynili stanem współistnienia w sile kreacji w potrzebie odkrywania czym jest piękno.

Kontrast słów ukryta grupa, jest wartością znaczącą, podobnie jak ważkie jest słowo wyjście dla Grupy, jednoznacznie określające nowy początek. Jednak początek historii o powstaniu grupy nie nosi w sobie wielkiej tajemnicy, grupa rodzi się z wzajemności spotkania, a wciąż zagadkowe jest dla mnie jak siła i energia przypadku materializują się, przybierając określony kształt a "ten tutaj" - jest wystawą obrazów!

Wspaniale byłoby pochwycić nastrój, który towarzyszy Wyjściu ..., poczuć tę moc by iść dalej, uczucie tęsknoty za nieznanym przeczuwanym nowym...

Wyjście...

Bohaterowie ballady spotykają się we wzajemności, w byciu wdzięcznym i uniesionym, ale filozofia dramatu człowieka, współistnienia we wzajemności, jednoznacznie wskazuje, że jedynie prawdziwym pragnieniem człowieka jest wolność - pragnienie wyjścia.

Piękno istnieje tylko raz, jest ponad byciem w przedmiotach, spotkanie piękna wyznacza nowy niecodzienny poziom bycia dla tych, którzy w pięknie współistnieją. Współodczuwanie piękna, pozwala na właściwe zainteresowanie światem, a co za tym, zaciekawia by poznać „drugiego”: kim jest, skąd jest i jak się nazywa?

Aut. prof Anna Maria Kramm
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa w Galerii Zakamarek