"Przyczajony Tygrys" - wystawa fotografii Anety Nowickiej


Zapraszamy na wystawę fotografii "Przyczajony tygrys" autorstwa Anety Nowickiej. Prezentowany zbiór fotografii jest owocem wyjazdu artystki do Chin. Prace pogrupowane są w bloki tematyczne, w których możemy podglądać chińskie ulice nocą, życie codzienne ich mieszkańców, dzieci ulicy a nawet codzienność wychowanków słynnej szkoły Shaolin.

Wystawę fotografii można oglądać w Sali Wystawowej Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ulicy Kaszubskiej 23 w dniach od 05-23 lutego br. w godz. 9-19 (pn-so).

Wystawę można oglądać dzięki uprzejmości p. Krzysztofa Łapki.Aneta Nowicka

Absolwentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Wiedeńskim, a obecnie studiuje w Laboratorium Reportażu na UW, gdzie robi dyplom u Tadeusza Rolke z fotoreportażu. Pracowała jako kierownik produkcji filmów dokumentalnych i sztuk teatralnych, a także jako koordynator na festiwalu muzyczno-teatralnym w Wiedniu. Obecnie pracuje przy jednym z programów telewizyjnych.

Autorka zdjęć do projektu "Powtórzenie" na wystawę Biennale w Wenecji 2005. Ostatnio przywiozła fotoreportaż z Kolumbii, natomiast fotografie z wystawy pochodzą wyprawy do Chin.
Na wystawie można również zobaczyć fotografie z projektu "Powtórzenie" przygotowanego na Biennale w Wenecji oraz inne prace.POWTÓRZENIE

Fotografie prezentowane na Biennale w Wenecji 2005 w ramach "Powtórzenie" Artura Żmiejwskiego. Fotosy zostały wykonane dla Galerii Narodowej "Zachęta". Projekt jest częściowo oparty na eksperymencie Doktora Zimbardo przeprowadzonego w latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych. Eksperyment był przeprowadzany również m.in. w Anglii. Jego efekty w każdym z krajów były odmienne. W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach więziennych zostali zamknięci ochotnicy. Część z nich została strażnikami, cześć więźniami. W Polsce eksperyment toczył się pod obserwacją kamer i zakończył się konsolidacją więźniów i strażników wobec "telewizji".
Większość fotografii została wykonana z ukrycia, zza weneckich luster. Dominowała atmosfera klaustrofobii.

FotoFobia to pasja granicząca z opętaniem na punkcie fotografii. To poszukiwanie nietypowych sytuacji w rzeczywistości bez cenzury.

Cel: fotografia kreacyjna /oraz fotografie współczesnego życia społeczno-politycznego w ujęciu ironicznym/ satyrycznym. Nadawanie autentycznym sytuacjom nowego kontekstu. Kreowanie z realnego świata surrealnej rzeczywistości.

www.foto.perspektiva.pl

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa Przyczajony Tygrys