"Sacrum i profanum Ziemi Obiecanej - Izrael i Palestyna"
w obiektywie Aleksandry Drużbickiej

Wystawa jest zbiorem wybranych prac wykonanych w latach 2004 - 2006 na terenach Autonomii Palestyńskiej oraz państwa Izrael i stanowi próbę opowiedzenia o niezwykle skomplikowanej rzeczywistości religijno - kulturowo - politycznej obszaru zwanego Ziemią Świętą. - Jest swoistym dotknięciem Ziemi, którą kocham i do której tęsknię; jest próbą podzielenia się z Państwem najpiękniejszą i najtrudniejszą przygodą mojego życia - mówi Aleksandra Drużbicka, autorka.

Autorka fotografii jest członkinią Fotograficznego Koła Naukowego "Foton" działającego przy PWSZ Racibórz. Dwukrotnie wyjeżdżała do Palestyny i Izraela (za pierwszym razem na półtora roku, potem na 2 miesiące), nie tylko zwiedzając wnikliwie ojczyznę Jezusa, ale i pracując tam jako wolontariusz w sierocińcu i dla Peace Center w Betlejem.

W wolnym czasie robi zdjęcia i przygotowuje pokazy slajdów, do których snuje wyjątkowe opowieści. Pokazuje piękno świata, okrucieństwo wojny i nadzieję tkwiącą w uśmiechach dzieci.

Na wystawę fotografii z Izraela i Palestyny zapraszamy do Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ulicy Kaszubskiej 23 w dniach od 08-31 stycznia br. w godz. 9-19 (PN-PT) oraz 9-14 (SO).

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa Aleksandry Drużbickiej