"Śląska Fotografia Prasowa"

Na tegoroczny konkurs "Śląska Fotografia Prasowa 2008" wpłynęły do Biblioteki Śląskiej 272 prace 47 autorów. Były to zarówno pojedyncze zdjęcia, jak i reportaże.
Wyboru najlepszych prac dokonało Jury pod przewodnictwem Rektora ASP w Katowicach prof. Mariana Oslislo.
Posiedzenie Jury odbyło się 24 lutego br. W Sali Cezareum.
Jury w składzie :
prof. Marian Oslislo (Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach - przewodniczący komisji),
prof. Jan Malicki (dyrektor Biblioteki Śląskiej),
Katarzyna Łata-Wrona (Prezes ZPAF/ Okręg Śląski)
Arkadiusz Gola - przedstawiciel fotoreporterów woj. śląskiego
postanowiło przyznać następujące nagrody:

I nagroda -cykl zdjęć "Słowaccy Romowie" - Jacentego Dędka
II nagroda -cykl zdjęć "Eurodebiut" - Dariusza Hermiersza
III nagroda (ex aequo) - zdjęcie "Gol" Romana Koszowskiego i cykl "Wojownicy" Michała Jędrzejowskiego i Tomka Liboski.

Czytelnicy Biblioteki Śląskiej najwięcej głosów oddali na zdjęcie "Pogrążeni we wspomnieniach" Mirosława Rzepki. Patronem nagrody czytelników była wicemarszałek Senatu RP- Krystyna Bochenek.

Uroczysty wernisaż, podczas którego wręczone zostały nagrody regulaminowe oraz nagroda publiczności odbył się 5 marca, o godz. 17.00. Na wernisażu zjawili się autorzy prac, laureaci poprzednich edycji Konkursu, członkowie Jury, miłośnicy fotografii, przedstawiciele Biura wicemarszałka Senatu RP, przedstawiciele Związku Polskich Artystów Fotografików (Okręg Śląski), Biblioteki Śląskiej i lokalnych mediów.
Wystawa "Śląska Fotografia Prasowa 2008" eksponowana była w Holu Głównym Biblioteki Śląskiej od 24 lutego do 31 marca 2009 r.
Pokłosiem konkursu "ŚFP 2008" będzie profesjonalnie wydany katalog, w którym znajdą się wszystkie zakwalifikowane do konkursu zdjęcia.
Warto podkreślić, że tegoroczna edycja skupiła największą jak dotąd ilość fotografów, na konkurs wpłynęła rekordowa ilość prac, co świadczy o rosnącej randze Konkursu i potrzebie organizowania tego typu przedsięwzięć.
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Śląska Fotografia Prasowa