Krymskie Impresje


Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej zaprasza w ekscytującą podróż po półwyspie Krymskim. W dniach od 3 do 29 marca w sali wystawowej Biblioteki prezentowana będzie wystawa pt. "Krymskie impresje". Autorem zdjęć jest Krzysztof Zioło. Wystawa, podobnie jak poprzednie jest wynikiem zainteresowania autora poznawaniem świata. W efekcie powstały fotograficzne obrazy zarówno utraconych kresów jak i miejsc znacznie bardziej odległych. W przypadku Krymu związki z naszą historią są bardzo bezpośrednie a spotkania z potomkami rodaków osiadłymi tam za carskich czasów są możliwe nawet na targowiskach... Współczesny Krym to przepiękna przyroda, egzotyka powracających z wygnania Tatarów oraz codzienna, szara, pełna szokujących czasem kontrastów rzeczywistość kraju będącego efektem rozpadu imperium. Wystawę można oglądać przy ul. Kaszubskiej 23: Pn - Pt w godz. 9 - 18 a w Sb 9 - 14.

Notka o autorze wystawy:

Krzysztof Zioło dr inż. elektronik, st. kustosz dyplomowany jest dyrektorem Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej. Od lat pasjonuje się fotografią i turystyką. Plonem wypraw turystycznych są kolejne wystawy: "Prowansalskie wędrówki", "Alpejskie impresje", "Tureckie kontrasty", "Po prostu Lwów", "Toż to Lwów", "Ślady przeszłości - Wołyń", "Ślady przeszłości - Podole" i "Kresowe świątynie Rzeczpospolitej".
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa Krymskie impresje