Janusz Moczulski - z zamiłowania fotografik, z zawodu inżynier; trochę marzyciel, trochę realista. Ma w nosie politykę. Były fotoreporter tygodnika "Panorama", z jego najlepszych czasów i "Gazety Wyborczej", instruktor fotografii, od 13 lat prezes Górnośląskiej Oficyny Wydawniczej SA w Katowicach i redaktor naczelny magazynu ekologicznego "Zielona Liga". Pilot samolotowy Aeroklubu Śląskiego, narciarz, surfingowiec, trochę muzyk. Fotografuje "od zawsze", mówi, że dzień bez fotografii to dzień stracony. Autor fotogramów od szeregu lat specjalizuje się w fotografii lotniczej, ma w swoim dorobku ogromną ilość publikacji.

Za zdjęcie pt. Pył i powietrze zdobył główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie "Ekologia w obiektywie" organizowanym przez koncern Bayer. Prezentacja kilkudziesięciu fotogramów stanowiących materiał wstępny do wystawy "Śląsk z nieba", odbyła się po raz pierwszy podczas Targów EKO-MEDIA-FORUM w Poznaniu w listopadzie 2002 r.

http://www.fotopress.pl/index.htm

Od tego czasu wystawa była prezentowana na wielu imprezach ekologicznych oraz w galeriach. Powstały jej części tematyczne: "Lasy z nieba", "Katowice z nieba" i inne. Później, stale rozszerzane o nowe zdjęcia edycje, były prezentowane w galeriach Radia Katowice, Pałacu Młodzieży, jak również przy targach i imprezach ekologicznych. Wystawa stale powiększa się o nowe prace, nowe tematy. Z kilku tysięcy zdjęć lotniczych regionu Śląska i Zagłębia do obecnej wystawy przygotowano ok. 60 prac. Docelowo wystawa "ŚLĄSK Z NIEBA" obejmie również regiony Śląska - Dolnego i Opolskiego.

Wystawę fotografii lotniczej "Śląsk z nieba" oglądać można w Sali Wystawowej Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ulicy Kaszubskiej 23
w dn. 4 - 29 grudnia br. w godz. 10 - 17.

Zbiór fotografii składający się na wystawę oglądać możemy dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Siewierz.
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa fotografii lotniczej Śląsk z nieba