"PODWODNY ŚWIAT"
wystawa fotograficzna autorstwa Piotra Poloka


Oceany na naszej planecie zajmują o wiele większe przestrzenie niż lądy. Kryją w sobie fascynujący świat, który zamieszkują rozmaite istoty żywe od mikroskopijnych bakterii do olbrzymich wielorybów. Ten cudowny, podwodny świat tworzą rafy koralowe, wokół których uwija się całe mnóstwo gatunków ryb przepysznie ubarwionych.

Rafy koralowe należą do najdelikatniejszych i najbardziej złożonych ekosystemów na świecie. Wszystkie zajmują ok. 600 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni. Różnorodność kształtów i kolorów sprawiła, że porównujemy je do najpiękniejszych ogrodów, w których korale są kwiatami. Rzeczywiście, kiedy czułki koralowców kołyszą się pod wpływem ruchów wody, otwierają się jak pączki kwiatów, rafa wygląda jak przepiękne wiosenne, pełne słońca łąki.

Mam nadzieję, że ta wystawa fotografii raf Morza Czerwonego (Egipt - Szarm el-Szejk, Hurghada) , Morza Andamańskiego (Tajlandia - wyspy Similan, Phuket) czy Oceanu Indyjskiego (Srilanka - południowy zachód) przybliży Państwu moją fascynacje Podwodnym Światem.

Piotr Polok


Piotr Polok - rocznik 1974, fotografuje 17 lat swego życia. Od roku 1998 członek Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego, interesuje się fotografią krajoznawczą, od kilku lat fotografią podwodną. Uprawia nurkowanie od 1989 roku, związany z KDP Nautilus.

http://www.pepe.kdpnautilus.pl/

Na wystawę fotografii "Podwodny Świat" autorstwa Piotra Poloka zapraszamy we wrześniu w godz. 10-15 (oprócz sobót i niedziel) do Sali Wystawowej Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej przy ulicy Kaszubskiej 23 w Gliwicach.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa fotograficzna autorstwa Piotra Poloka