Wystawa fotografii i plakatu


Partnerem programu jest Polska Izba Książki. Wystawa fotografii i plakatu była zaprezentowana w czasie 50 Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie w 2005 r. "Get caught Reading" to kampania prowadzona w wielu krajach Unii Europejskiej a jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media.

Głównym pomysłodawcą programu jest Włoska Federacja Wydawców (Associazione Italiana Editori). Kampania, do tej pory znana i popularna w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, przyjmuje założenia, że czytanie to przyjemność, a jej celem jest nakłonienie coraz szerszej rzeszy czytelników do częstszego sięgania po książkę. Projekt wspierają znane osobistości ze świata polityki i mediów (z polskich polityków biorą w niej udział m.in. Bronisław Geremek, Lech Kaczyński, Lech Wałęsa, Donald Tusk; media reprezentują Monika Olejnik i Tomasz Lis), które dają się "przyłapać (sfotografować) na czytaniu" w różnych miejscach i okolicznościach.

Więcej informacji na temat kampanii można znaleźć na stronach internetowych:
http://www.pik.org.pl/
http://www.getcaughtreading.org/

Wystawę fotografii "Przyłapanych na czytaniu" oglądać można w Sali Wystawowej Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ulicy Kaszubskiej 23 w dn. 18-29 września br. w godz. 8-15.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa Przyłapani na czytaniu 1