"Przyłapani na czytaniu" - edycja polska


Zapraszamy na wystawę drugiej edycji kampanii "Get caught reading", odbywającej się w Polsce pod nazwą "Przyłapani na czytaniu".
Jest to kampania prowadzona w wielu krajach Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media.
Głównym pomysłodawcą programu jest Włoska Federacja Wydawców (Associazione Italiana Editori), a wśród głównych organizatorów znajdują się: ABC 2004 Antwerpia - Stolica Książki 2004; Europejska Federacja Wydawców FEP (Federation of European Publishers); Europejska Federacja Księgarzy (EBF, European Booksellers Federation) oraz Greckie Centrum Książki (EKEBI, National Book Centre of Greece).
Kampania, do tej pory znana i popularna w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, przyjmuje założenia, że czytanie to przyjemność, a jej celem jest nakłonienie coraz szerszej rzeszy czytelników do częstszego sięgania po książkę. Projekt wspierają znane osobistości ze świata polityki i mediów, które dają się "przyłapać (sfotografować) na czytaniu" w różnych miejscach i okolicznościach.
W drugiej edycji, autorce Marzenie Mróz, udało się "przyłapać" znanych aktorów, piosenkarzy, pisarzy i dziennikarzy. Są to między innymi: Kinga Rusin, Kazimiera Szczuka, Gustaw Holoubek, Maciej Stuhr.

W Polsce partnerem programu jest Polska Izba Książki: http://www.pik.org.pl; informacje o akcji również na stronie http://www.dzienksiazki.pl

Inne imprezy promujące książkę i czytelnictwo:
Festiwal 4 Pory Książki - http://www.instytutksiazki.pl, http://www.wydawca.com.pl
Tu czytamy - http://www.instytutksiazki.pl,
Śląskie Targi Książki-Książka dla Każdego - http://www.ksiazka.net.pl
Międzynarodowe Targi Książki i Poligrafii - http://www.izbadruku.org.pl
53 Międzynarodowe Targi Książki - http://www.bookfair.pl

Wystawa pod patronatem Pana Kazimierza Michała Ujazdowskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydenta m. st. Warszawy.
Więcej szczegółowych informacji o ogólnoeuropejskiej akcji promującej czytelnictwo "Get caught reading" znajduje się na stronie internetowej: http://www.getcaughtreading.org

Miejsce wystawy:
Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej
ul. Kaszubska 23
06 lutego - 01 marca 2008 roku
PN - PT godz. 9.00 - 18.00
SO godz. 9.00 - 14.00
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa Przyłapani na czytaniu 2