Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej zaprasza na wystawę fotografii górskiej "3 x 4000" Grzegorza Siby, która prezentowana jest w Sali Wystawowej Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej przy ul. Kaszubskiej 23, w dn. 11-28 kwietnia br. w godz. 10-19 (Pn-Pt) i 9-14 (So).

Wystawę przedstawiamy dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa Łapki z grupy fotograficznej Flash. http://www.flash.art.pl/

Grzegorz Siba ur. 1979 r. jest pasjonatem fotografii górskiej. Ukończył Studium Fotografii w Bielsku-Białej. Jak sam twierdzi, ze sztuką fotografii zetknął się parę lat temu całkiem przypadkowo. Odtąd stała się ona jego wielkim hobby. Pięć lat temu otwarta przestrzeń Tatr i magia gór zawładnęły duszą młodego turysty: stał się pasjonatem wędrówek po górskich szlakach, zdobywcą kolejnych szczytów. Urok i majestat gór wyzwoliły fascynację ich pięknem - odtąd znalazły wyraz w fotografii górskiej o ambicjach artystycznych. Na obecną chwilę cały czas przebywa w górach, gdyż pracuje w Schronisku Na Hali Miziowej (pod Pilskiem) w Beskidach.

Grzegorz Siba o sobie:

Pochodzę ze Śląska. Mam 28 lat. Fotografuję od niedawna, najczęściej góry, które stawiam na równi z moim największym hobby czyli właśnie fotografią. Poza zdjęciami widokowymi, krajobrazowymi tak naprawdę interesuje mnie człowiek i jego przeżycia w górach. Kiedy po raz pierwszy znalazłem się w Tatrach doznałem niesamowitego uczucia wolności. Zapomniałem zupełnie o domu, pracy, obowiązkach. Liczyło się tylko to co widzę, co mnie otacza. Ten jeden dzień spędzony w Tatrach zadecydował o tym że ilekroć tylko mam okazję - wracam w góry. Nawet więcej - od lutego podjąłem pracę w schronisku na Hali Miziowej pod Pilskiem. Decyzja była trudna choć błyskawiczna. Zostawiłem dom, rodzinę, znajomych. Okazało się że tak naprawdę tutaj jest moje miejsce - w górach. Na równi z tym, zacząłem dostrzegać niesamowitą fascynacje górami wśród ludzi, przyjaciół z którymi wyjeżdżam. Emocje, które towarzyszą każdej wyprawie, począwszy od robienia planów, pakowaniu plecaków, organizowaniu transportu a kończąc na strachu, radości, euforii i tysiącu innych uczuć doświadczanych podczas trekkingu i wspinaczki stały się dla mnie "pierwszym planem". Fotografowanie zmagań ludzi walczących z padającym deszczem, burzą, śnieżycą zawieszonych gdzieś wysoko, na grani. Ich strach, walka i radość gdy osiąga się w ciężkich warunkach zamierzony cel - to właśnie pragnę pokazywać. Człowieka w górach. Dzięki takim wyjazdom odrywamy się od rzeczywistości. W górach stajemy się równi bez względu na to co mamy i kim jesteśmy "na dole". Pomagamy sobie stanowiąc jeden zespół. Grupę prawdziwych przyjaciół.
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wystawa fotografii górskiej Grzegorza Siby