Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej
w Gliwicach

zaprasza na wystawę

"The Best of Poland"


Termin wystawy
: 01–31.03.2012 r.
w godzinach otwarcia biblioteki

UWAGA!
Wernisaż
: z dnia 10 marca 2012 r. o godz. 12.00 został przeniesiony z powodu prac technicznych w Bibliotece na
17 marca 2012 r. o godz. 12.00

Miejsce wystawy
: Gliwice, 
ul.Kaszubska 23 – Galeria ZAKAMAREK

 


Wystawa "The Best of Poland" przedstawia Polskę w obiektywie – jest to zbiorowa wystawa fotograficzna, pokazywana w całej Polsce od września zeszłego roku. Ludzie tworzący FotoAzyl to grupa, która pewnego dnia postanowiła pokazać to co, jej zdaniem w Polsce jest najpiękniejsze. Przedsięwzięcie możliwe było do zrealizowania dzięki pasji i talentom organizacyjnym paru osób, a efekt przerósł oczekiwania.

Na wystawie prace pokazuje ok. 40 autorów, a jest to ok. 180 bardzo różnych tematycznie zdjęć, od ludzkich twarzy, na których wypisane są uczucia i emocje po zapierające dech w piersiach krajobrazy, od małego świata przyrody po spojrzenie na monumentalną architekturę. Autorzy chcieli się podzielić z innymi tym czym sami się zachwycili. Bo fotografia, ich zdaniem, to radość tworzenia i dzielenia się z innymi: „Jesteśmy zaszczyceni, za każdym razem kiedy ktoś zatrzymuje się przed gablotami z tymi zdjęciami”. Zaczęło się wernisażem w Mikołowie, potem wystawa gościła w Warszawie, Olecku, Sosnowcu, Łodzi i Dąbrowie Górniczej. Szczegóły można znaleźć w kronice wystawy, na stronie: http://bartlomiejbarysz.pl/kronika.html.


 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
The Best of Poland