Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej zaprasza w niezwykłą podróż sentymentalną. W dniach od 5 grudnia 2005r. do 31 stycznia 2006r. w sali wystawowej Biblioteki prezentowana będzie wystawa pt. "Ślady przeszłości - Wołyń". Autorem bardzo pięknych zdjęć jest Dyrektor Biblioteki Głównej dr inż. Krzysztof Zioło. Wystawa, podobnie jak poprzednie tego autora "Po prostu Lwów" i "Toż to Lwów" jest wynikiem zainteresowania autora zarówno ziemiami naszych przodków jak i wyrazem tęsknoty do miejsc dzieciństwa jego najbliższych: Rodziców, Dziadków ..., tęsknoty tak bliskiej wielu gliwiczanom. Oglądanie miejsc znanych z historii naszego Narodu, jak i historii rodzinnych zwiedzających dostarczy zapewne wielu wzruszeń i przywoła wiele wspomnień. Wystawę można oglądać w Gliwicach przy ul. Kaszubskiej 23 w godz. od 10 do 17.

Autor wystawy - Krzysztof Zioło dr inż. elektronik, starszy kustosz dyplomowany - jest dyrektorem Biblioteki Głównej Politechniki Śląskiej. Od lat pasjonuje się fotografią i turystyką.  Plonem wypraw turystycznych są kolejne wystawy: Prowansalskie wędrówki, Tureckie kontrasty. W ostatnich latach widać wyraźnie fascynację autora historią kresów wschodnich. Dokumentuje pozostałości naszej kultury tak zawzięcie niszczonej po zmianie granic.
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Ślady przeszłości - Wołyń