Logo Politechniki Śląskiej Politechnika Śląska
BIP   English
szukaj:
Przejdź do wyszukiwania

Konkurs na „Plakat 75-lecia Politechniki Śląskiej” połączony z wystawą pokonkursową.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na „Plakat 75-lecia Politechniki Śląskiej”.
 
Jubileusz naszej Uczelni przypadł na trudny czas, ze względu na pandemię koronawirusa musieliśmy odwołać wiele zaplanowanych wydarzeń, albo przenieść je w wirtualny świat. Z powodu licznych utrudnień, w odpowiedzi na prośby uczestników, wydłużyliśmy także termin nadsyłania prac na konkurs na „Plakat 75-lecia Politechniki Śląskiej”. Artyści graficy nie zawiedli! Nadesłali kilkadziesiąt prac ze wszystkich zakątków Polski i z zagranicy, które nawiązują do tradycji i historii naszej Uczelni a jednocześnie podkreślają jej nowoczesność.
 
Wybór zwycięskich prac był bardzo trudny, jury w składzie:
  • prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, Rektor Politechniki Śląskiej
  • dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ, Prorektor ds. Infrastruktury i Promocji
  • dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, prof. PŚ, Dziekan Wydziału Architektury
  • dr inż. arch. Elżbieta Błeszyńska, Wydział Architektury
  • Iwona Flanczewska-Rogalska, Kierownik Biura Promocji
zdecydowało nagrodzić następujące prace:
 
I nagroda – Justyna Oleszczuk
Za ciekawą syntezę znaku oraz przemyślane wykorzystanie popularnego motywu nadającego pracy klarowne przesłanie – w ciągu 75 lat istnienia Politechniki Śląskiej każdy człowiek związany z uczelnią zostawił w niej swój indywidualny, niepowtarzalny ślad.

Plakat

II nagroda – Aleksandra Żak-Starzyk
Za wyrazisty zamysł zapadający w pamięci, bardzo dobrą kompozycję, odwołanie do wzorcowych, antycznych porządków. Jednocześnie plakat zawiera bogatą treść ukazującą różnorodność zakresu kształcenia na Politechnice Śląskiej.

Plakat

III nagroda – Małgorzata Krefta
Za bardzo dobrą kompozycję, wyrazisty i zaskakujący zamysł w sposobie wymiarowania sugerujący otwartość nauk technicznych na nową rzeczywistość.

Plakat

Jury przyznało również 2 wyróżnienia, które otrzymali:
 
Szymon Łacheta
Za wyrazisty zamysł, dobrą kompozycję, odważny pomysł oraz bardzo syntetyczny zapis.

Plakat

Mateusz Socha-Jakubowski
Za ukazanie możliwości ewolucji graficznej obecnego znaku Politechniki Śląskiej.

Plakat

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

UWAGA!! Zmiany w regulaminie w Konkursie na Plakat 75-lecia!

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju oraz zmianą trybu pracy Uczelni i przejściem w system kontaktów elektronicznych uprzejmie informujemy, że zmienił się termin oraz sposób nadsyłania prac w konkursie na plakat 75-lecia Politechniki Śląskiej. Prace wykonane w formacie B1 prosimy przesyłać w wersji elektronicznej na adres mailowy promocja@polsl.pl. Termin nadsyłania prac został wydłużony do 10 maja 2020 r.

Politechnika Śląska zaprasza do wspólnego świętowania swojego jubileuszu! Najstarszy na Górnym Śląsku uniwersytet techniczny, jedna z 10 uczelni badawczych w Polsce, obchodzi swoje 75-lecie. Z tej okazji uczelnia zachęca artystów plastyków, projektantów graficznych i studentów szkół artystycznych z Polski i zagranicy do wzięcia udziału w konkursie na „Plakat 75-lecia Politechniki Śląskiej”.

Plakat konkursu

Praca powinna nawiązywać do historii uczelni, określać jej charakter i atuty, potencjał studentów i naukowców, nastawienie na nowoczesne technologie, współpracę z otoczeniem gospodarczym jak i dogodne dla nauki położenie w sercu prężnie rozwijającej się aglomeracji śląskiej.

Czekamy na prace wykonane w formacie B1 nadesłane w wersji elektronicznej na adres: promocja@polsl.pl. Termin nadsyłania prac upływa 10 maja 2020 r.

Jury wybierze 20 najlepszych prac, które zostaną zaprezentowane na wystawie. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne, a zwycięski plakat zostanie wykorzystany w celach promocyjnych uczelni.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Deklaracja dostępności serwisu