Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta


Program Fulbrighta działa w naszym kraju od 1959 roku. Polski Program Fulbright jako największy w Europie Centralnej i Wschodniej stanowi najbardziej prestiżową ofertę wymiany naukowej pomiędzy USA i Polską.


Komisja Fulbrighta promuje i zwiększa międzynarodową wymianę naukową i kulturalną między obydwoma krajami. Dzięki różnorodnym programom Komisja wspiera studia, badania naukowe i inną działalność akademicką polskich i amerykańskich naukowców. Komisja zajmuje się także organizacją wymiany studentów, stażystów, naukowców
i nauczycieli, realizując tym samym główny cel Programu Fulbrighta: umożliwienie wzajemnego poznania i porozumienia pomiędzy ludźmi różnych nacji poprzez wymianę idei, wiedzy, umiejętności i doświadczeń w ramach naukowej i kulturalnej wymiany.

Więcej można znaleźć na stronie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta: https://fulbright.edu.pl/

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Fulbright