Wydział Architektury

Politechnika Śląska > Wydziały > Wydział Architektury > Aktualności Wydziału Architektury > Szkoła letnia 2021 Sezon 16-25 lipca 2021

Aktualności Wydziału Architektury: Szkoła letnia 2021 Sezon 16-25 lipca 2021

Szkoła letnia 2021 Sezon 16-25 lipca 2021

Wydział Architektury Politechniki Śląskiej jest współorganizatorem szkoły letniej, wydarzenie dostępne online oraz na miejscu (prawdopodobne, że odbędzie się tylko online)

ISAR ogłasza międzynarodową szkołę letnią w miejscowości Castelvecchio Calvisio, we włoskim górzystym regionie Abruzzo, otwartą dla studentów architektury na wszystkich poziomach (w tym kształcenie ustawiczne). Program jest oferowany we współpracy z laboratorium DRUM Uniwersytetu Özyeğin i jest częścią inicjatywy ISAR Borgo Abruzzo. Inni partnerzy akademiccy obejmują California Polytechnic (SLO) Rome Program in Architecture i University of Firenze.

Sekwencja lekcji, prowadzonych w języku angielskim na miejscu i zdalnie, ma na celu przekazanie studentom praktycznych umiejętności w zakresie metod dokumentacji architektonicznej, konserwacji i waloryzacji miejsc dziedzictwa kulturowego. Laboratorium skoncentruje się na prawie opuszczonej średniowiecznej wiosce Castelvecchio Calvisio, części skupiska miast znanych jako Baronia di Carapelle.

Studenci będą pracować w wybranych obszarach badawczych:

Dokumentacja (przy użyciu skanera laserowego i fotogrametrii)
Badania historyczne (w tym hipotetyczne rekonstrukcje)
Renowacja (stworzenie planu ochrony)
Waloryzacja (projekty architektoniczne potrzebnych konstrukcji terenu)
Rozkład jazdy:
31 kwietnia 2021 Termin rejestracji
6 maja, Zawiadomienie o przyjęciu
6 czerwca Termin płatności
Piątek, 16 lipca, przyjazd i zameldowanie
Sb, 17 lipca. Konferencja otwierająca z instruktorami, gośćmi, burmistrzem Antonacci oraz burmistrzami okolicznych miejscowości.
Niedziela, 18 lipca. Wirtualne wizyty w Calascio, Santo Stefano w Sessanio, Castel del Monte.
19-23 lipca, pon.-pt
Sb 24 lipca. Prezentacje końcowe
Niedziela, 25 lipca. Ceremonia wręczenia nagród
Zapraszamy zarówno studentów studiów licencjackich, jak i podyplomowych - wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane!

Koordynatorzy naukowi:
Prof. Tom Rankin (ISAR, Cal Poly): dyrektor projektu
Prof. Alessandro Camiz (Uniwersytet Özyeğin): współdyrektor projektu
Koszt
Koszt osobisty 500 € / osoba obejmuje wszystko: naukę, transfer z Rzymu, zakwaterowanie i niektóre posiłki, certyfikat uczestnictwa.

Opłata podstawowa: 50 € / osoba Obejmuje naukę w programie, ale bez zakwaterowania, posiłków i transportu.

Proces selekcji https://forms.gle/h9dyso6JhsvTopVy5

Data rozpoczęcia

2021-03-25 15:00

Data zakończenia