23 marca 2021
Przekaż 1% podatku na leczenie 9-letniej Alicji Węglorz

Córka naszego Pracownika i Kolegi dr inż. Marka Węglorza - Alicja Węglorz - w kwietniu 2020 r., w wieku 9 lat zachorowała na cukrzycę typu 1. Cukrzyca typu 1 jest chorobą autoimmunologiczną, w której zniszczeniu ulegają komórki beta trzustki, odpowiedzialne za produkcję i wydzielanie insuliny. Jest to choroba przewlekła i nieuleczalna. Leczenie wymaga niesamowitej samodyscypliny pacjenta. Opiera się ono na ciągłym podawaniu insuliny oraz zdrowej i zbilansowanej diecie. Znaczącym wsparciem w terapii cukrzycy typu 1 jest nowoczesna technologia w postaci pompy insulinowej i systemów ciągłego monitoringu glikemii (ang. CGM). Pompa insulinowa wraz z systemem CGM ułatwia codzienne funkcjonowanie Alicji. Organizm Alicji rośnie i dopiero się rozwija, dlatego bardzo ważne jest, aby wahania poziomu cukru były jak najmniejsze i nie były przyczyną uszkodzenia innych rozwijających się narządów. Prawidłowe leczenie minimalizuje ryzyko rozwoju ostrych powikłań (hipoglikemia, kwasica ketonowa) i przewlekłych powikłań (uszkodzenie nerek, wzroku, układu nerwowego i sercowo-naczyniowego). Wszystkie pozyskane środki będą przeznaczane, zgodnie z obowiązującymi przepisami, na cel zakupu i bieżącego doposażenia w niezbędne wymienne akcesoria w postaci wkłuć, sensorów, itp. sprzętu medycznego oraz na rehabilitację.

Składając zeznanie podatkowe za rok 2020 można przekazać 1% podatku na leczenie Alicji Węglorz. W formularzu PIT w części "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)" w rubryce "Numer KRS" należy wpisać: 0000399191, a w części "Informacje Uzupełniające" w rubryce "Cel szczegółowy 1%" należy wpisać: dla Alicji Węglorz. Darowizny, z dopiskiem "Dla Alicji Węglorz" przekazywać można na konto Alicji w ramach Fundacji "Różyczka", ul. Kościuszki 35, 44-100 Gliwice, Bank ING, o numerze 35 1050 1298 1000 0090 8080 2045.

Wiadomość utworzona: 23 lutego 2021 08:11, autor: Jacek Staszkiewicz
Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2021 14:54, wykonana przez: Jacek Staszkiewicz