29 marca 2021
Zajęcia pracowników Wydziału Budownictwa z młodymi miłośnikami geometrii

W ostatnią sobotę, 20.03.2021r., na platformie Zoom, w ramach zajęć Politechniki Juniora i Seniora, zespół geometrów z Wydziału Budownictwa w składzie: dr inż. Piotr Dudzik, dr inż. Anita Pawlak-Jakubowska, dr inż. arch. Ewa Terczyńska, dr inż. Krzysztof Tytkowski, poprowadzili zajęcia dla młodych miłośników geometrii. Zajęcia zatytułowane "4-6-8-12-20 - Bryły platońskie" składały się z krótkiego wykładu wprowadzającego oraz warsztatów w trakcie, których uczestnicy konstruowali platońskie wielościany. Młodzi pasjonaci nauki przekonali się, że nawet pracując w trybie online potrafią zbudować z papieru, kleju i patyczków piękne czworościany i sześciany.

Wiadomość utworzona: 29 marca 2021 08:05, autor: Jacek Staszkiewicz

Aktualności Wydziału Budownictwa