Wydarzenia
Spotkanie online z firmą Skanska S.A.Użyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)
W ramach projektu "Politechnika Śląska jako Centrum Nowoczesnego Kształcenia opartego o badania i innowacje" 23 marca w godzinach od 12:30 do 13.30 organizujemy spotkanie on-line z firmą Skanska S.A.- www.skanska.pl
Tym razem porozmawiamy o odpowiedzialnym budownictwie i jego związku z klimatem. Naszą prelegentką będzie Agata Golec, Główna Specjalistka ds. Zielonego Biznesu w budowlanej spółce Skanska w Europie Środkowej
Podczas panelu poruszymy takie tematy jak:
- Budownictwo, a klimat
- Ślad węglowy firmy budowlanej
- Cel klimatyczny Skanska
- Przykłady rozwiązań ograniczających emisje
- Korzyści z działań na rzecz klimatu
Spotkanie odbędzie się online za pośrednictwem Microsoft Teams.
Zgłoszenia udziału proszę przesłać na adres start@polsl.pl podając: imię, nazwisko, wydział/kierunek, numer telefonu. W odpowiedzi na zgłoszenie prześlę Państwu link do spotkania.
Eksperci Opla zapraszają na interaktywne wykłady onlineUżyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)
Biuro Karier Studenckich we współpracy z gliwickim zakładem Opla zaprasza Studentki i Studentów do udziału w projekcie "Produkcja i zarządzanie w przemyśle".

Zanim go wspólnie rozpoczniemy chcemy Was lepiej poznać i dowiedzieć się jakie macie plany zawodowe, i w jakim zakresie my możemy Wam pomóc w ich realizacji dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem. W tym celu stworzyliśmy krótką ankietę, której wypełnienie nie zajmie Wam więcej niż minutę.
Katedra Mechaniki i Mostów zaprasza na seminarium naukoweUżyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)
Katedra Mechaniki i Mostów zaprasza na seminarium naukowe w dniu 19.01.2021 o godzinie 14:00. W ramach seminarium pan mgr inż. Marcin Jasiński przedstawi tezy swojej rozprawy doktorskiej:
 
Modelowanie i optymalizacja wybranego typu obiektów mostowych w środowisku BIM
Streszczenie:
Zagadnienia poruszone w pracy są synergią trzech obszarów: metodyki BIM (ang. Building Information Modelling), optymalizacji konstrukcji oraz informatycznej integracji danych. Połączono je w celu wypracowania zalgorytmizowanego podejścia projektowego pozwalającego na dobór rozwiązań konstrukcyjnych płytowo-belkowych mostów i wiaduktów drogowych z betonu sprężonego.
 
W trakcie prezentacji poruszone zostaną:
 • Założenia i ograniczenia metodyki BIM w kontekście inżynierii mostowej.
 • Klasyfikacja zamierzeń projektowych w infrastrukturze transportowej pod względem rozmiaru i zakresu analiz (w tym przywołanie spektrum algorytmów optymalizacyjnych i sposobów ich integracji z modelami BIM).
 • Budowa i działanie narzędzia dedykowanego optymalizacji przedmiotowego typu obiektów.
Przywoływane narzędzie wykorzystuje parametryczny model BIM jako nośnik informacji o warunkach brzegowych zadania i środowisko analiz kosztowych. Uzupełniono je o szereg modułów, w tym generowania modeli obliczeniowych oraz doboru zbrojenia. Szczególną częścią prezentowanego podejścia jest system doboru sprężenia wykorzystujący algorytm genetyczny i sieć neuronową.
 
Seminarium odbędzie się zdalnie za pośrednictwem komunikatora ZOOM.
 
Ryszard Walentyński is inviting you to a scheduled Zoom meeting.
Topic: Seminarium mgr inż. Marcin Jasiński
Time: Jan 19, 2021 14:00 Warsaw
Meeting ID: 928 8824 8225
Passcode: 153237
Konkurs dla młodych inżynierówUżyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)
Konkurs dla Młodych Inżynierów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom budownictwa. Konkurs wspiera studentów wydziałów budownictwa oraz młodych inżynierów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnicy wgrywają swoje prace konkursowe na specjalnie przygotowaną platformę. Autorzy prac zakwalifikowanych do II etapu konkursu osobiście prezentują swoje projekty. Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski. Mogą brać w nim udział osoby pełnoletnie będące studentami I oraz II stopnia studiów o kierunku architektura lub architektura i urbanistyka oraz budownictwo uczelni państwowych oraz prywatnych, a także absolwenci tych kierunków niezależnie od miejsca zatrudnienia, pod warunkiem, że nie ukończyli 35. roku życia. Kapitułę konkursu tworzą wybitni polscy architekci i inżynierowie o uznanym dorobku twórczym.

ZADANIE: WYZWANIE MŁODEGO INŻYNIERA
Projekt koncepcyjny stanowiący dla autora (autorów) wyzwanie i będący autorską propozycją rozwiązania zdefiniowanego wyzwania inżynierskiego.
Więcej: https://builder4future.pl/2020/09/30/wyzwanie-mlodego-inzyniera-2/
ZADANIE WSPÓLNE ARCHITEKTONICZNO–INŻYNIERSKIE:
WYZWANIE, KTÓRE ŁĄCZY
Architektoniczno-inżynierski projekt koncepcyjny stanowiący dla autorów wyzwanie, będący zarówno autorską propozycją spojrzenia na architekturę, jak i autorską propozycją rozwiązania zdefiniowanego wyzwania inżynierskiego.
Do wygrania nagrody pieniężne (sprawdź: https://builder4future.pl/wp-content/uploads/2020/09/ZA%C5%81ACZNIK-NR-2-DO-REGULAMINU-NAGRODY.pdf) oraz promocja najlepszych projektów na łamach miesięcznika „Builder”. Termin nadsyłania prac upływa 2 lutego 2021.
Wykład zdalny pt.: REVIT – biblioteka elementów PERIUżyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)
Zapraszam na wykład pt. REVIT – biblioteka elementów PERI.
 
Termin: środa, 9 grudnia 2020 14:00 – 16:00
Wykład poprowadzi: mgr inż. Marek Janiuk - technolog PERI Polska.
 
Program wykładu:
REVIT – biblioteka elementów PERI

1. Opis ogólny i instalacja biblioteki PERI
2. Szczegółowy opis zawartości biblioteki elementów PERI
3. Przykłady projektowania w REVIT:
* Deskowanie ścienne TRIO,
* Deskowanie stropowe SKYDECK,
* Deskowanie stropowe MULTIFLEX,
* Przygotowanie i wydruk projektu deskowań.
4. Cechy dodatkowe biblioteki (sztuczki i triki).
 
Spotkanie on-line z firmą Miebach ConsultingUżyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)
8 grudnia Biuro Karier Studenckich wraz z firmą Miebach Consulting z Gliwic- www.miebach.com organizuje spotkanie on- line.
Zapraszamy na sesje poranną na godzinę 10.00 do 11.00 lub popołudniową na godzinę 16.00 do 17.00.
 
W trakcie spotkania będziecie mieli Państwo okazję:
 • spotkać się ze specjalistami pracującymi na co dzień w firmie projektowo-doradczej;
 • poznać bliżej firmę oraz pracujące u nas osoby, jak i przyjrzeć się środowisku w jakim pracujemy;
 • wysłuchać pracowników, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami, dzielą się swoim doświadczeniem;
 • poznać specyfikę pracy w branży doradztwa logistycznego.
Pod linkiem Miebach_Consulting znajdziecie Państwo prezentacje o firmie oraz plan spotkania, które odbędzie się za pośrednictwem komunikatora  Microsoft Teams.
 
Zgłoszenia proszę przesłać na adres: start@polsl.pl podając: imię, nazwisko, wydział/kierunek, numer telefon oraz wskazanie w której sesji (porannej, popołudniowej) chcecie Państwo wziąć udział.
W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymacie Państwo link do spotkania.
Jak zostałam managerem w największej na świecie firmie E-commerceUżyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)
Amazon zaprasza Cię na spotkanie z gościem - Matyldą, Area Managerem w jednym z Centrów Operacyjnych Amazon. Matylda o sobie: „Już w trakcie studiów wiedziałam, że chcę pracować z ludźmi, bo pomaganie innym dawało mi największą satysfakcję. Kiedy członek mojego zespołu awansuje, zawsze tak samo się wzruszam. Gdyby ktoś powiedział mi 10 lat temu, że w wieku 26 lat będę zarządzała setką pracowników w Centrum Robotycznym Amazon, a dwa lata później zrealizuję projekty z zakresu zrównoważonego rozwoju i zbuduję hotel dla owadów,  nie uwierzyłabym mu”.
Szczegóły oraz rejestracja: https://jakzostalammanagerem.splashthat.com/
Wystartuj swoją karierę z Amazon Operations - czyli jak zdobyć letni staż i zostać managerem w AmazonUżyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)
 Amazon Campus Team zaprasza Cię na sesję poświęconą stażowi letniemu w Amazon Operations. Przyjdź i posłuchaj zeszłorocznych stażystów Amazon. Dowiedz się czego nauczył ich letni staż i czy zdecydowali się zostać z Amazon na dłużej. Dla uczestników warsztatu nasi rekruterzy przygotowali set gotowych do zastosowania technik rekrutacyjnych i podpowiedzi jak najlepiej zaprezentować się podczas rozmowy rekrutacyjnej.
HR-owy listopad z AmazonUżyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)
Jesteś studentem ostatnich lat studiów? Może jesteś świeżo upieczonym absolwentem?
 
Amazon Campus Team zaprasza Cię na sesję, z której dowiesz się jak wygląda praca w naszych Centrach Operacji.
Opowiemy o rolach dla studentów i absolwentów, o technikach rekrutacyjnych oraz o przygotowaniu do rozmowy rekrutacyjnej.
 
Amazon Campus Team zaprasza Cię na sesję poświęconą letnim stażom w Amazon Operations.
Przyjdź i posłuchaj zeszłorocznych stażystów Amazon. Dowiedz się czego nauczył ich letni staż i czym zajmowali się podczas stażu.
Nasi rekruterzy opowiedzą także o tym jak wygląda proces rekrutacyjny i czy warto wziąć w nim udział.
Wykład zdalny pt.: Technologie wznoszenia obiektów wysokościowych.Użyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)
Zapraszam na zdalny wykład pt.: Technologie wznoszenia obiektów wysokościowych.
Termin: 24.10 (sobota) 15:15 - 16:45
 
Prelegent: Dominik Mazur
Kierownik Zespołu Projektów Specjalnych, DOKA Polska.

Gospodarz spotkania: dr hab. inż. Tomasz Ponikiewski, prof. PŚ.
 
Wykład zdalny pt.: Efektywna budowa na przykładzie produktów Xella Polska - Ytong, Silka, MultiporUżyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)

Zapraszam na zdalny wykład pt.: Efektywna budowa na przykładzie produktów Xella Polska - Ytong, Silka, Multipor.

Termin: 25.10 (niedziela) 12:45 - 16:30

Prelegent:
Wojciech Łasut
Dyrektor Technicznego Wsparcia Sprzedaży, Xella Polska sp. z o.o.

Gospodarz spotkania: dr hab. inż. Tomasz Ponikiewski, prof. PŒ.

Dołącz do spotkania w aplikacji Microsoft Teams

Złożone Konstrukcje ŻelbetoweUżyj klawiszy SHIFT+ENTER, aby otworzyć menu (nowe okno)
Zaawansowane wymiarowanie, ocena stanu technicznego i wzmocnienia przemysłowych konstrukcji żelbetowych w oparciu o własne realizacje autora.
 
Prowadzenie: prof. Piotr Noakowski
 • autorskie projekty zorientowane na szczelność i  opanowanie skutków rys w budownictwie przemysłowym
 • piece, kominy, zbiorniki, wieże, maszty, wiatraki, hale przemysłowe, płyty fundamentowe
 • działania termiczne, redystrybucja momentów, ograniczenie naprężeń, odkształceń
Miejsce: Warszawa, 23 -24 listopada 2020r;  Forma: stacjonarna/online

Problematyka:

 • projektowanie przy uwzględnieniu oddziaływań termicznych i zarysowania betonu,
 • ustalanie sił wewnętrznych, naprężeń, stref ściskanych, szerokości rys i odkształceń,
 • ocena stanu technicznego konstrukcji i przyczyn awarii,
 • metody przebudowy, napraw i wzmocnień,
 • kontrola jakości wykonawstwa, błędy wykonawcze i eksploatacyjne.

Pełny program oraz zapisy na:   www.archmedia.pl

prof. dr hab. inż. Piotr Noakowski
Dyrektor międzynarodowej firmy eksperckiej Constructure (Exponent) w Dusseldorfie, biegły sądowy w Niemczech, polski  rzeczoznawca i wykładowca na uczelniach w Niemczech, w Polsce i w Ameryce.  W dorobku ponad  1000 projektów i ekspertyz w różnych krajach świata; specjalnością są hale przemysłowe, kominy przemysłowe, konstrukcje parkingowe, piece przemysłowe, płyty fundamentowe, posadzki przemysłowe, siłownie wiatrowe, tunele, wieże telewizyjne , maszty telekomunikacyjne i zbiorniki.
 
Informacji udziela Organizator: Grażyna Grzymkowska-Gałka, ARCHMEDIA
tel. 690 820 224, mail: info@archmedia.pl
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Wydarzenia