14 listopada 2017
Wystawa prac studenckich
dach

Zapraszamy do zapoznania się z pracami studenckimi pt.: „Geometria dachów – dachy wielospadowe”, wykonanymi przez studentów I semestru studiów stacjonarnych Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Prace studentów można będzie oglądać od poniedziałku 24 lutego do niedzieli 2 marca w hallu przed aulą 118 Wydziału Budownictwa. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek 24 lutego o godzinie 17.15. Otwarcia wystawy oraz nagrodzenia wyróżnionych studentów dokona Dziekan Wydziału Budownictwa prof. dr hab. inż. Jan ŚLUSAREK.
Prezentowane prace zostały zrealizowane w semestrze zimowym roku akademickiego 2013/2014, jako zwieńczenie kursu przedmiotów „Geometria Wykreślna i Rysunek Techniczny” i „Drawing & Geometry”. Praca projektowa o takiej tematyce jest realizowana w ramach przedmiotów „Geometria Wykreślna i Rysunek Techniczny” i „Drawing & Geometry” na Wydziale Budownictwa od czterech lat. Warto podkreślić, iż tegoroczna „edycja” charakteryzowała się generalnie wysoką jakością wykonania. Za szczególnie wysoką jakość wykonania, precyzję przedstawienia rozwiązań konstrukcji pomocniczych oraz estetykę wykonania modelu rozwiązanego dachu wielospadowego spośród 184 prac studenckich wyróżnionych zostało 20 prac. Wybrane prace to, w odczuciu zespołu dydaktycznego prowadzącego zajęcia z „Geometrii Wykreślnej i Rysunku Technicznego” i „Drawing & Geometry” na Wydziale Budownictwa, prace wyróżniające się. Praca włożona przez studentów w ich przygotowanie i opracowanie warta jest podkreślenia i uhonorowania. Mamy nadzieję, że ten pierwszy sukces w karierze uczelnianej będzie znakomitym początkiem wspaniałej przygody studenckiej.

dr inż. arch. Monika SROKA-BIZOŃ
dr inż. Krzysztof TYTKOWSKI