14 listopada 2017
Wystawa prac studenckich

„Geometria dachów – dachy wielospadowe”

Już po raz czwarty zapraszamy na wystawę pt.: „Geometria dachów – dachy wielospadowe”. Prace studenckie prezentowane na wystawie, wykonane zostały przez studentów I semestru studiów stacjonarnych Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Ciekawe rozwiązania dachów wielospadowych ilustrowane rzutami prostokątnymi oraz precyzyjnie wykonanymi modelami będzie można oglądać od poniedziałku 21 marca do piątku 1 kwietnia w hallu przed aulą 118 Wydziału Budownictwa.
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek 21 marca o godzinie 16.00. Otwarcia wystawy oraz nagrodzenia wyróżnionych studentów dokona Dziekan Wydziału Budownictwa prof. dr hab. inż. Jan ŚLUSAREK.
Prezentowane prace zostały zrealizowane w semestrze zimowym roku akademickiego 2015/2016, jako zwieńczenie kursu przedmiotu „Geometria Wykreślna i Rysunek Techniczny”. Praca projektowa o takiej tematyce jest realizowana w ramach przedmiotu „Geometria Wykreślna i Rysunek Techniczny” na Wydziale Budownictwa od sześciu lat. Po raz czwarty prace studenckie prezentowane są na wystawie wydziałowej.
Za szczególnie wysoką jakość wykonania, precyzję przedstawienia rozwiązań konstrukcji pomocniczych oraz estetykę wykonania modelu rozwiązanego dachu wielospadowego spośród 194 prac studenckich wyróżnionych zostało 25 prac. Wybrane prace to, w odczuciu zespołu dydaktycznego prowadzącego zajęcia z „Geometrii Wykreślnej i Rysunku Technicznego” na Wydziale Budownictwa, prace wyróżniające się. Praca włożona przez studentów w ich przygotowanie i opracowanie warta jest podkreślenia i uhonorowania. Mamy nadzieję, że ten pierwszy sukces w karierze uczelnianej będzie znakomitym początkiem wspaniałej przygody studenckiej.

dr inż. arch. Monika SROKA-BIZOŃ

Wiadomość utworzona: 15 marca 2016 19:40, autor: Piotr Dudzik