4 grudnia 2019
Z głębokim żalem zawiadamiamy zmarł mgr inż. Janusz KAJRUNAJTYS.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że we wtorek 28 listopada 2019 r. w wieku 86 lat, zmarł mgr inż. Janusz KAJRUNAJTYS.

Janusz Kajrunajtys ukończył studia na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej w 1961 r. i w tym samym roku rozpoczął pracę w Katedrze Geometrii Wykreślnej na Wydziale Budownictwa. Jako starszy wykładowca wprowadzał w arkany Rysunku Technicznego i Geometrii Wykreślnej wiele pokoleń studentów Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. W swojej pracy zawodowej aktywnie pracował jako inżynier w dziedzinie technologii budownictwa w zakresie projektowania i wdrożeń. Była autorem i współautorem 14 patentów z tej dziedziny oraz autorem licznych publikacji. Dzięki swojemu doświadczeniu inżyniera projektanta oraz wrodzonemu talentowi dydaktycznemu był wspaniałym nauczycielem akademickim. Od momentu powołania w 1994 r. Polskiego Towarzystwa Geometrii i Grafiki Inżynierskiej współtworzył towarzystwo i był jego aktywnym członkiem.
Przyjaciel młodzieży, znakomity organizator, wychowawca wielu młodych pracowników naukowych, świetny, niezawodny kolega na którego pomoc i życzliwość zawsze można było liczyć - takim pozostanie w naszej pamięci.

Koleżanki i koledzy z Pracowni Geometrii i Grafiki Inżynierskiej
Katedra Procesów Budowlanych i Fizyki Budowli