31 grudnia 2020
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła dr inż. Janina GŁOMB.

W niedzielę 27 grudnia 2020 r. w wieku 80 lat, zmarła dr inż. Janina GŁOMB.

Janina GŁOMB ukończyła studia na Wydziale Inżynierii Sanitarnej Politechniki Śląskiej w 1964 r. i w tym samym roku rozpoczęła pracę w Katedrze Geometrii Wykreślnej na Wydziale Budownictwa. W 1975 roku uzyskała stopień doktora nauk technicznych za pracę pt.:” Odwzorowanie dwurzutuwe przestrzeni czterowymiarowej”. Jako adiunkt pracowała na Politechnice Śląskiej do 2003 r. wprowadzając w arkany Geometrii Wykreślnej wiele pokoleń studentów Politechniki Śląskiej na wydziałach Architektury, Budownictwa oraz Górnictwa i Geologii. Od momentu powołania w 1994 r. Polskiego Towarzystwa Geometrii i Grafiki Inżynierskiej współtworzyła towarzystwo i była jego członkinią. Przez wiele lat pełniła funkcję Redaktorki Działowej Zeszytów Naukowych Geometria i Grafika Inżynierska Politechniki Śląskiej.
W naszej pamięci pozostanie jako niezwykle kompetentna, ciepła, serdeczna osoba, lubiana zarówno przez studentów jak i współpracowników.

Msza Żałobna zostanie odprawiona 02.01.2021 r., w sobotę, o godzinie 10:00, w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach. Odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku nastąpi po mszy od bramy Cmentarza Centralnego, Gliwice ul. Kozielska 120.

Koleżanki i koledzy z Pracowni Geometrii i Grafiki Inżynierskiej
Katedra Procesów Budowlanych i Fizyki Budowli