Nie tylko studia

IGRY|SPORT|MROWISKO|SKNCh

igry

Co roku w maju przez cały tydzień odbywają się juwenalia Politechniki Śląskiej, czyli Igry. Jest to czas zabawy. Na Studentów czeka mnóstwo atrakcji: można zagrać w gry planszowe, oglądać filmy pod gołym niebem, bawić się na kabaretonie lub przy muzyce znanych zespołów. Na igrowych koncertach występowali już m.in.: Kult, Lao Che, Dżem, T. Love. Popisem kreatywności Studentów jest korowód przebierańców, który tradycyjnie przechodzi ulicami miasta.

Igry


Dzień sportu

Jesteś pasjonatem sportu? Na Politechnice Śląskiej działa blisko 30 sekcji sportowych. Swoje umiejętności mogą rozwijać miłośnicy sportów zarówno drużynowych, jak i indywidualnych. Ponadto, w trakcie juwenaliów organizowany jest również Dzień Sportu. Studenci zmagają się w kilkudziesięciu konkurencjach: od boksu, przez siłowanie się na rękę, siatkówkę, żonglerkę piłkarską, szachy, kolarstwo górskie, po… walkę na poduszki. Podczas dnia sportu odbywają się także mecze piłkarskie: Profesorowie konta Studenci.


Mrowiski

Jeśli rozrywka to w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”! W „Mrowisku” działa klub studencki „Spirala” oraz znajduje się sala widowiskowa teatralno-kinowa. W „Mrowisku” mają siedziby organizacje studenckie Politechniki Śląskiej: samorząd studencki, Akademicki Chór Politechniki Śląskiej, Akademicki Teatr „Remont”. W „Mrowisku regularnie odbywają się koncerty, pokazy filmów, występy kabaretów i inne wydarzenia.

Mrowisko


Chemia to pasja!
Na Wydziale Chemicznym prężnie działa Studenckie Koło Naukowe Chemików (SKNCh), które zrzesza studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej chcących pogłębić wiedzę, rozwijać oraz doskonalić swoje umiejętności. Pod opieką pracowników naukowych członkowie SKNCh mają możliwość brania udziału w pracy naukowo-badawczej nie objętej programem studiów. Koło organizuje również imprezy plenerowe tj. Chemikalia, oraz wycieczki do ośrodków naukowo-badawczych i zakładów przemysłowych.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Nie tylko studia