Wydział Górnictwa i Geologii
 

REKRUTACJA NA STUDIA I STOPNIA

Informacja dla kandydatów

 

Trwa rekrutacja na studia I stopnia (inżynierskie) na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej. Zachęcamy kandydatów do rejestrowania się na stronie sorek.polsl.pl. Termin rejestracji i wniesienia opłaty rekrutacyjnej w II naborze upływa w niedzielę 20 września. Lista zakwalifikowanych do przyjęcia zostanie ogłoszona w środę 23 września o godz. 10.00. Każdy z kandydatów będzie mógł zobaczyć wynik kwalifikacji na swoim koncie w systemie rekrutacji

Jak wziąć udział w rekrutacji?

Rekrutacja na studia na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej odbywa się elektronicznie. Aby wziąć udział w rekrutacji zarejestruj się w systemie SOREK (sorek.polsl.pl). Po wprowadzeniu danych osobowych wybierz kierunek studiów oraz ich formę (stacjonarne lub niestacjonarne).

Na jakie kierunki studiów odbywa się rekrutacja?

Rekrutacja odbywa się na kierunki Automatyka i Informatyka Przemysłowa, Górnictwo i Geologia oraz Inżynieria Bezpieczeństwa. Więcej informacji na temat poszczególnych kierunków znajdziesz w naszym Informatorze dla kandydatów.

Ile kosztuje rekrutacja?

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł. Każdy kandydat ma własny numer konta, na który należy wnieść opłatę, blankiet wpłaty można wydrukować z systemu SOREK.

Wniosłem opłatę i nic...

Pamiętaj, żeby wnieść opłatę na własne konto z systemu SOREK (każdy kandydat ma osobny numer konta). Po wniesieniu opłaty powinna ona zostać automatycznie zaksięgowana (najpóźniej po kilku dniach). Wpłaty dokonywane w kasach sklepowych i podobnych punktach mogą być księgowane z pewnym opóźnieniem. Jeżeli termin ten się przedłuża sprawdź, czy wpłata została dokonana na właściwe konto i ewentualnie prześlij skan dowodu opłaty na e-mail BOSG2@polsl.pl

Od kiedy i do kiedy można się rejestrować?

Rejestrować w systemie można się już teraz, nawet jeśli jeszcze nie znasz wyników matury. Termin rejestracji w systemie SOREK oraz wniesienia opłaty rekrutacyjnej upływa 20 września 2020 r. o godz. 23:59. Do tego dnia musisz uzupełnić wymagane dane w systemie.

Nie mam jeszcze wyników matury!

Nie musisz od razu wpisywać ocen z matury, możesz je uzupełnić po ogłoszeniu jej wyników. Ważne, żeby to zrobić najpóźniej 20 września.

Jak obliczany jest wynik punktowy rekrutacji?

Przy tworzeniu listy rankingowej decydującej o przyjęciu na studia, brane są pod uwagę wyniki egzaminu dojrzałości, wg zasad podanych m.in. w naszym Informatorze.

Kiedy poznam wyniki rekrutacji?

Lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia zostanie ogłoszona 23 września o godz. 10.00. Możesz sprawdzić swój status na swoim koncie w systemie SOREK w zakładce "Wyniki rekrutacji". Warunkiem przyjęcia na studia jest terminowe wgranie dokumentów w wersji elektronicznej (skan, zdjęcie itp.) do systemu SOREK.

Jestem na liście zakwalifikowanych. Co dalej? 

Jeżeli zostałeś zakwalifikowany do przyjęcia musisz uzupełnić kwestionariusz osobowy w systemie SOREK oraz wgrać skany lub zdjęcia dokumentów do systemu. Pamiętaj o wgraniu swojego zdjęcia - zdjęcie to musi być aktualne, kolorowe i zgodne z wymaganiami obowiązującymi dla dowodów osobistych. Akceptowane formaty plików to JPEG, TIFF, BMP, PNG i GIF (zalecamy jednak JPEG). Zdjęcie musi mieć rozmiar co najmniej 236x295 pikseli, zdjęcia większe zostaną przeskalowane i przycięte do formatu 4:5. Możesz sam przyciąć zdjęcie dowolnym programem graficznym, jeśli nie wiesz jak to zrobić, zajrzyj do instrukcji.

Jakie dokumenty należy dostarczyć, gdzie i kiedy?

Z powodu pandemii koronawirusa dokumenty nie będą przyjmowane osobiście od kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia - wszystkie dokumenty wgraj do systemu SOREK. Ostateczny termin wgrania dokumentów upływa 28 września 2020 r. o godz. 12.00

Ogłoszenie listy przyjętych na studia nastąpi 30 września o godz. 10.00.

Wgrałem dokumenty. Co dalej?

30 września o godz. 10.00 zostanie ogłoszona lista przyjętych na studia w II naborze. Jeżeli jesteś na tej liście, gratulujemy! Do inżyniera już tylko krok J Koniecznie zapoznaj się z procedurą postępowania dla osób przyjętych na studia

Jak długo trwają studia?

Studia I stopnia na kierunku Automatyka i Informatyka Przemysłowa trwają 8 semestrów (z tego jeden semestr jest przeznaczony na praktykę), na pozostałych kierunkach 7 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera.

Ile kosztuje studiowanie?

Studia stacjonarne są bezpłatne, studenci ponoszą opłaty jedynie za powtarzanie przedmiotów (75 zł za 1 punkt ECTS). Studia niestacjonarne (zaoczne) są płatne, opłata wynosi 2250 zł za semestr. Informacje dotyczące płatności będą podane w gablotach przy Biurze Obsługi Studentów oraz na stronie internetowej Wydziału.

 

  Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania mailowo (rekrutacja@polsl.pl) lub telefonicznie (32 400 30 55).

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Rekrutacja