Nasi studenci i uczniowie ZPSWR z Wodzisławia Śląskiego w jaskini 3D

6 listopada 2014r. w Centrum Nowych Technologii w Gliwicach odbyło się niezwykłe spotkanie studentów III roku oligofrenopedagogiki i uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych z Wodzisławia Śląskiego. Wszyscy byliśmy gośćmi naukowców Politechniki Śląskiej z Katedry Biomechatroniki Wydziału Inżynierii Biomedycznej, którą prowadzi Dziekan, dr hab. inż. Marek Gzik. Zarówno uczniowie jak i studenci uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w fascynującym środowisku wirtualnej technologii, a mianowicie Jaskini 3D. Studenci naszego Kolegium mają okazję poznać najnowsze rozwiązania cyfrowe XXI wieku, dzięki którym terapia i rehabilitacja dzieci staje się nie tylko ciekawa i interesująca, ale też efektywna. Zajęcia odbywały się w bardzo radosnej atmosferze i wręcz bajkowej scenerii.
Ponadto znaczącym wydarzeniem tej wizyty była obecność Agencji Informacyjnej Reutersa, która zainteresowała się projektem Jaskini 3D,  opracowanej przez Piotra Wodarskiego, Marka Gzika, Roberta  Michnika, Jacka Jurkojć, Iwonę Chuchnowską oraz Andrzeja Bieńka. Nakręcony przez dziennikarzy Reutersa reportaż prezentuje głównie dzieło naukowców Politechniki Śląskiej, ale przez krótką chwilę możemy podejrzeć studentów Kolegium Pedagogicznego zajmujących się w sposób wysoce profesjonalny wychowankami ZPSWR z Wodzisławia Śląskiego.
 

 

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
2014 Wizyta w jaskini 3D