Przeskocz do głównej zawartości
Logo adresu URL dla witryny Politechniki Śląskiej

Wydział Organizacji i Zarządzania

Przejdź do wyszukiwania
Politechnika Śląska
Wydziały
System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej
Silesian University of Technology
Rady Dyscyplin
Program mentoringowy Politechniki Śląskiej
Organizacje
Materiały na Senat
Logo Politechniki Śląskiej
Konferencje
Jednostki
Inne
Informacje
Centrum Wyszukiwania
  
Politechnika Śląska > Wydziały > Wydział Organizacji i Zarządzania > Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania > Zmarł dr Wacław PLUSKIEWICZ [Aktualizacja 02.07.2020]  

Aktualności Wydziału Organizacji i Zarządzania: Zmarł dr Wacław PLUSKIEWICZ [Aktualizacja 02.07.2020]

Tytuł

Zmarł dr Wacław PLUSKIEWICZ [Aktualizacja 02.07.2020] 

Treść

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 30 czerwca 2020r. zmarł dr Wacław PLUSKIEWICZ długoletni pracownik Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Jego dorobek publikacyjny był znany zarówno w kraju, jak i za granicą. Wśród publikacji były książki, skrypty i podręczniki. Na konferencjach naukowych wygłosił kilkadziesiąt referatów, w tym ponad 30 podczas konferencji zagranicznych. Szczególnie aktywnie współpracował z pracownikami Uniwersytetu Technologicznego w Kownie oraz Politechniki Lwowskiej. Pod jego opieką przygotowano prawie 100 prac dyplomowych (magisterskich i inżynierskich). Był współautorem nowych kierunków studiów na Wydziale Organizacji i Zarządzania, planów studiów i programów nauczania. W latach 1981 – 1995 pełnił funkcję zastępcy dyrektora instytutu, zaś w latach 1995 – 2002 Prodziekana ds. Studenckich Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Od połowy lat 90-tych prowadził badania nad świadomością młodzieży na temat idei uniwersalizmu europejskiego. Od roku 2002 pełnił funkcję opiekuna praktyk studenckich studentów kierunku Socjologia i wchodził w skład Uczelnianej Komisji Praktyk i Obozów Studenckich. Był wspaniałym pedagogiem, cieszącym się szacunkiem i uznaniem wśród studentów i kadry akademickiej. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
 
[Aktualizacja]
Msza święta odbędzie się 4 lipca o godz. 10.00 w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gliwicach (ul. Franciszkańska 1), a pogrzeb na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach.

Wygasa

 

Jednostka

ROZ 

ObrazekWybieralny

 
Załączniki
Utworzony o 2020-07-01 07:46  przez Mateusz Naramski 
Data ostatniej modyfikacji: 2020-07-02 12:05 , autor ostatniej modyfikacji: Mateusz Naramski